Top Channel/ “Stop”, tabela nuk respektohet! Pikat e “vdekjes” në Tiranë. Policia: Po i monitorojmë
25/03/2023 19:56

Kjo tabelë haset shpesh në disa akse rrugore, por rezulton se jo të gjithë drejtuesit e mjeteve e respektojnë si duhet çka ka sjellë dhe aksidente me dëme material apo me pasoja. Më tipike shkelja kësaj sinjalistike qoftë kur është horizontale ashtu edhe vertikale ndodh në rrugën Janiosh Huniadi dhe Perlat Rexhepi në kryeqytet si dhe në aksin Fushë Prezë – Rinas. Kjo ka detyruar policinë rrugore të Tiranës të monitorojë në terren edhe respektimin e kësaj sinjalistike. “Po monitorojmë zbatimin e tabelës stop e cila është ndalim i menjëhershëm.”- tha Besmir Qibini shef i qarkullimit rrugor Tirane Vazhdimi i lëvizjes duhet të ndodhë pasi drejtuesi duhet të sigurohet se rruga është e lire. Përveç kësaj polica rrugore e Tiranës për vitin 2023 ka dhe objektiva të tjera. Kontrollet në terren po kryen me mjete inteligjente dhe ne disa raste dhe në bashkëpunim me policinë bashkiake. “Kemi insistuar ne mospërdorimin e pijeve alkoolike mosrregullimi i shpejtësisë, përdorimi i celularit gjatë drejtimit, rripat e sigurimit, kaskat mbrojtëse, vizat e bardha, matjen me aparat për konsumimin e gomave për te gjitha mjetet”- tha Besmir Qibini shef i qarkullimit rrugor Tirane Tashmë policia nuk është vetëm në rrugë apo pas një radari por ajo monitoron dhe mediat dhe rrjetet sociale. “Një grup i veçantë që monitoron denoncimin në medias apo rrjete sociale të cilat po ndëshkohen “– tha Besmir Qibini shef i qarkullimit rrugor Tiranë. Por shkelje nuk kryejnë vetëm drejtuesit e mjeteve por edhe këmbësorët. “Po punojmë për të ndëshkuar dhe këmbësorët të cilët shpesh janë shkak determinant për ardhjen e pasojave.”- tha Besmir Qibini shef i qarkullimit rrugor Tiranë.

Top News – Doza kanabisi e kokaine për turistët, arrestohen 3 persona
06/06 15:02
Top News – Silva Bino paraqitet në SPAK / Thirret si person në dijeni për një tender nën hetim
06/06 14:57
Top News – Escobar dhe Lajçak ‘azil’ në Kosovë / Vazhdojnë takimet me përfaqësuesit politikë
06/06 14:33
Top Channel/ Me shpejtësi deri në 170 km/h, pezullohen nëntë leje drejtimi në Tiranë
06/06 14:32
Top News – Me dyfishin e shpejtësisë së lejuar, Poliscan kap shkelësit e natës
06/06 14:29
Top Channel/ Vodhi “Range Rover-in” në Lungomare, momenti kur autori shoqërohet në polici
06/06 13:53
Top News- Vota e të burgosurve vlen / Ndryshon rezultati, por jo fituesi në Rrogozhinë
06/06 13:46
Top News – Grabiti Range Roverin e lënë ndezur, arratia e të riut përfundon shpejt
06/06 13:40
Top Channel/ Nëna e tre fëmijëve luftë me vdekjen, bashkëshorti që e plagosi në Korçë në arrati
06/06 13:35
Top Channel/ Kontrolli nga toka e ajri me dronë në Lezhë e Kubin “zhduk” kanabisin
06/06 13:15
Top News – 100 profesorë mbrojnë Albanologjinë / Letër të hapur qeverisë: Jo bashkimit me shkencat
06/06 13:14
Top Channel/ Dyshohet se prodhonte mina me telekomandë për grupet kriminale,lihet në burg 66-vjeçari
06/06 13:04
Top News – U plagos me thikë nga bashkëshorti/ Rëndohet gjendja e 38-vjeçares, dërgohet te Trauma
06/06 13:03
Top News – ‘Shqiptarët do dynden në La Mansh’ / Suella e Britanisë së Madhe paralajmëron sërish
06/06 13:02
Top News – Nafta falas për fermerët / Kanë përfituar gati 20 mijë, nga 50 mijë aplikantë
06/06 13:02
Top News- Kredi të butë për ‘shtetin’ / 130 mijë punonjës të administratës përfitojnë nga ligji i ri
06/06 12:49
Top News – Mbyti të ëmën me qese/ Gjykata e lë në burg, Autori-Çfarë kam bërë kështu!
06/06 12:48
Top News- Nga bashkimi tek ultimatumet/ Vendimi për garën në PD në dorën e Kryesisë
06/06 12:40
Top Channel/ Gjyqi për biznesmenët/ U arrestuan pasi i dhanë ryshfet sekretares së përgjithshme
06/06 12:26
Top News – Katastrofë nukleare, përmbytje apokaliptike!? Putin hedh në erë digën, ndizet frika
06/06 12:26