Top Channel/ Nuk resht dhuna në SHBA, tetë të vrarë në Indianapolis
16/04/2021 13:50

Nuk ka të ndaluar dhuna në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ende pa kalua tronditja e vrasjeve në Karolinën e jugut e kolorado, tetë persona janë qëlluar për vdekje e disa të tjerë janë plagosur në Indianapolis. Dëshmitarët rrëfyen më pas se kishin dëgjuar të shtëna në një objekt të kompanisë së shërbimeve postare FedEx dhe kishin parë një burrë duke qëllua me armë automatike. Autori i ngjarjes së rëndë raportohjet të ketë vrarë më pas veten. Zëdhënësja e policisë, Geane Cook sqaroi se disa persona u plagosën nga të shtënat që ndodhën në mjesdin pranë Aeroportit Ndërkombëtar të Indianapolisit. Të paktën katër veta u shtruan në spital, përfshirë një individ me plagë të rënda. Sulmuesi nuk u identifikua menjëherë dhe Cook tha se hetuesit janë duke zhvilluar intervista dhe duke mbledhur informacione. Kompania FedEx u shpreh e gatshme të bashkëpunonte me për të mbledhur më shumë informata.Këtë muaj, pesë persona vdiqën nga sulmi në Karolinën e Jugut, e muajin e kaluar, të shtënat masive në Kolorado dhe Xhorxhia lanë të vrarë

Top News – Masakër para shkollës së vajzave/ Kabul, 50 viktima në sulmin me bombë
09/05 13:25
Top News – Franca dhe Gjermania apel SHBA/ Hiqni ndalesën për eksportin e vaksinave anti covid
09/05 13:25
Top News – Zi në familjen Obama/ Ndahet nga jeta qeni Bo, ‘mik dhe shoqërues besink’
09/05 13:24
Top News – Fiton partia pro-pavarësisë/ Tani në Skoci më shumë shanse për një referendum
09/05 13:22
Top News – Kryebashkiaku mysliman i Londrës/ Sadiq Khan siguron edhe një mandat tjetër
09/05 13:22
Top Channel/ Serbët, breshëri plumbash drejt një grupi kosovarësh në veri të Kosovës
09/05 12:51
Top Channel/ “Të ngrihen të gjithë myslimanët”, Erdogan paralajmëron Izraelin për sulmin e Al Aksa!
09/05 11:59
Top Channel/ Dita e Europës, BE-ja mes krizave dhe sfidave të së ardhmes
09/05 11:51
Top Channel/ Tmerroi botën, raketa kineze e dalë jashtë kontrollit bie në Tokë
09/05 11:50
Top Channel/ Koronavirusi “prek dhe vampirët”, Kështjella e Drakulës bëhet qendër vaksinimi
09/05 11:49
Top Channel/ Triumfojnë nacionalistët, Skocia drejt ndarjes nga Mbretëria e Bashkuar
09/05 11:48
Top News – Rreziku nga raketa kineze kalon/ Shpëton Italia, objekti shpërbëhet mbi oqeanin Indian
09/05 11:37
Top News – ‘Një lëmsh zjarri…’/ Ja si u pa raketa kineze në qytetet e botës
09/05 11:36
Top News – Një tjetër natë dhune/ Shumë të lënduar në përleshjet në Jerusalem
09/05 11:34
Top News – Neandertali 100 mijë vjeçar/ Itali, zbulim i rëndësishëm në shpellën prehistorike
09/05 11:33
Top Channel/ Grekët rihapin plazhet private pas izolimit të gjatë të Covid – Pa koment
08/05 21:22
Top Channel/ Dhjetra peshkarexha franceze rrethojnë impjantin energjitik të erës në shenjë proteste
08/05 21:21
Top Channel/ Futbollistët vaksinohen kundër Covid-19 në Uruguai – Pa koment
08/05 21:20
Top Channel/ Sonda e NASA-s dërgon pamje me zhurmën e helikopterit të saj që fluturon në Mars
08/05 21:19
Top Channel/ Zbulim i jashtëzakonshëm i njeriut të Nandertalit në shpellën në Itali – Pa koment
08/05 21:18