Top Channel/ Mjekët japin alarmin, Navalny po vdes është cështje ditësh!
18/04/2021 11:48

Mjekët që po trajtojnë kritikun e burgosur të Kremlinit, Aleksei Navalny japin alarmin për gjendjen e tij shëndetësore. Ata thonë se analizat e gjakut tregojnë se 44 vjecari mund të përballet në cdo moment me një atak në zemër ose bllokim të veshkave. Mjekja personale e Navalnyt, Anastasia Vasilyeva, tha se ekipi i mjekëve ka shprehur gatishmëri për të organizuar negociata dhe konsultime. Kryeopozitari njoftoi se do të niste një grevë urie në fundin e muajin të kaluar, si shenjë proteste ndaj refuzimit të autoriteteve të burgut për t’i lejuar atij qasje në kujdes të duhur mjekësor për dhimbjen që ka në shpinë dhe këmbë. Presidenti amerikan Joe Biden e ka konsideroi gjendjen e kritikut të Vladimir Putinit si absolutisht të padrejtë, ndërsa theksoi se situata e tij e përkeqësuar shëndetësore mund të jetë edhe rezultat i helmimit verën e vitit të kaluar. E përditshmja amerikan The Neë York Times shkruan se ”Putin duhet ta kuptojë se nëse e lë Navalnyn të vdesë të vdesë në një kamp pune, kjo do të konfirmonte se ai është një vrasës, përshkrim që i ka bërë së fundmi presidenti Biden, dhe despot që është i gatshëm të shkojë deri në fund kundër kritikëve të tij”.

Top News – Golden Globes në krizë/ Tom Cruise kthen çmimet, NBC pezullon ceremoninë
11/05 18:35
Top News – Nuk formohet dot qeveria/ Bullgari, presidenti shpall zgjedhje te parakoheshme
11/05 18:35
Top News – Babai më pjellor në botë/ Është nga zimbabveja, ka 16 gra dhe 151 fëmijë
11/05 17:48
Top News – ‘Duke pritur Godonë’/ Rama ironizon çeljen e negociatave me BE
11/05 16:47
Top News – Presidenti, SPAK për paratë e pista/ Meta, nga konferencat…tek postimet në Facebook
11/05 16:46
Top News – Si filloi jeta në Tokë…/ Raketa ‘mbush barkun’ me kampionet e asteroidit
11/05 16:46
Top News – Kishat gjermane sfidojnë Papën/ Bekojnë martesat e çifteve gay në shenjë proteste
11/05 16:19
Top News – 6 doza Pfizer gabimisht/ Itali, 23 vjeçarja nuk ka pasoja anësore
11/05 16:18
Top News – Për të parën herë e vetme… / Mbretëresha Elisabetë pa bashkëshortin në parlament
11/05 16:18
Top News – ‘Rizgjohet’ Çernobili/ Çarje të reja bërthamore në reaktorin numër 4
11/05 15:57
Top News – ‘Do ta zhysim Izraelin në ferr’/ Hamasi kërcënon pas vrasjes së 9 fëmijëve në Gaza
11/05 15:57
Top News – Varianti i zbuluar në Indi/ OBSH e klasifikon ‘një shqetësim global’
11/05 14:08
Top News – Kulmi i dhunës në vitet e fundit/ Jeruzalem, thirrje për qetësi nga e gjithë bota
11/05 14:07
Top News – Rusi, sulm në shkollë/ Mbi 11 viktima, një autor i vrarë, tjetri në pranga
11/05 12:27
Top News – Telashet s’kanë të sosur/ Boeing 737 Max sërish nën hetim
11/05 12:22
Top News – Tension në ngushticën e Hormuzit/ SHBA qëllon anijet iraniane në gji
11/05 12:19
Top News – Sulmi ndaj tubacionit të naftës/ Biden fajëson Moskën-përgjegjëse por nuk kemi prova
11/05 12:05
Top News – Pandemia rriti obezitetin/ OBSH e shqetësuar, paralajmëron pasoja afatgjata
11/05 11:52
Top News – Vaksina e Pfizer dhe BioNTech/ SHBA, miratohet edhe për fëmijët 12-15 vjeç
11/05 11:51
Top News – Popullsia e Kinës rritet pak/ Regjistrohet ritmi më i ngadaltë në dekada të tëra
11/05 11:48