Top Channel/ Karanxha zvarriti hetimin e vrasjes, ja si “ktheu thikat në shpulla” e mbylli dosjen
17/06/2021 15:40

Më 23 qershor, gjykata e Vettingut do të marrë në shqyrtim në seancë publike prokurorin e Tiranës, Ervin Karanxha. Sipas vendimit të Vettingut për shkarkimin e bashkëshortes së tij, gjykatëses Bernina Kondi, edhe prokurori Ervin Karanxha e ka të sigurt shkarkimin dhe dëbimin nga prokuroria. Kjo vetëm sipas analizës së pasurisë së tij. Prokurori ka përdorur në disa raste shuma të mëdha parash kesh, të cilave nuk i justifikohet zyrtarisht burimi. Prokurori nuk ka asnjë biznes tjetër legal dhe këto para kesh shtojnë dyshimet për korrupsion me vendimet e dhëna prej tij. Ky është një fakt që do analizohet nga Vettingu, por prokurori më 23 qershor do të merret në shqyrtim edhe për aftësitë profesionale dhe për integritetin. Top Channel disponon një vendim të ditëve të fundit të prokurorit që tregon shumë për atë që mund të quhet në rastin më të mirë, paaftësi profesionale, nëse nuk është diçka tjetër.

Top News – Zjarri kërcënon Athinën/ Mbyllet rruga nacionale që lidhet me Selanikun
05/08 22:53
Top News – Në pritje të sezonit të tretë…/ Bora zbulon 2 konkurentet e reja të ‘Përputhen’
05/08 22:53
Top News – 10 ditë luftë me flakët/ Vijon zjarri në Karaburun, i afrohet Llogarasë
05/08 22:35
Top News – Zjarri përfshin fshatin Gjorm/Digjen 5 banesa, dëme të shumta në bujqësi
05/08 22:35
Top News – Përshkallëzohet zjarri në Athinë/Qeveria mbyll rrugën nacionale drejt Selanikut
05/08 22:34
Top Channel/ Flakët jashtë kontrollit! Mbyllet rruga që lidh Athinën me Selanikun, rrezikohen banesa
05/08 22:23
Top Channel/ Drama e fshatit Gjorm! Kushtet e rënda të banorëve që zjarri i la pa shtëpi
05/08 22:22
Top News – Lypnin rrugëve të Kosovës/ Dëbohen drejt Shqipërisë 22 shtetas
05/08 21:43
Top News – Top Channel Record audience në youtube/ Kalon edhe gjigandin britanik ‘The Guardian’
05/08 21:28
Top News – Lajmi për Formula 1 në Shqipëri/Dritan Shano-fantastik! uroj mos të mbetet në letër
05/08 21:27
Top Channel/ Athina si në luftë/ Zjarrfikës, helikopterë dhe policë bashkë në përballje me flakët
05/08 21:22
Top Channel/Zjarrfikës,helikopterë dhe policët në Athinë bëhen bashkë kundër flakëve shkatërrimtare
05/08 21:22
Top Channel/ Zjarret rrethojnë Athinën/ Shkurre dhe pemë ‘pushtohen’ nga flakët, digjen edhe shtëpi
05/08 20:34
Top Channel/ Zjarret po djegin Greqinë/ Pranë Athinës dhe në Peloponez situata është kritike
05/08 20:33
Top Channel/ Zjarri vijon ‘punën’ i qetë në periferi të Athinës, largohen zjarrfikësit gjatë natës
05/08 20:31
Top Channel/ Studimi me 1500 persona me Covid/ Të dhënat e ekspertëve për studimin epidemiologjik
05/08 20:10
Top Channel/ Bie numri i vaksinimeve, një pjesë e mirë e qytetarëve kanë ikur me pushime
05/08 20:10
Top Channel/ Zjarret rrethojnë Athinën! Zona me shkurre dhe pemë pushtohet nga flakët, digjen shtëpi
05/08 20:07
Top Channel/ Gjysma e shqiptarëve s’bëjnë pushime/ 39 % e familjeve nuk përballojnë dot as një javë
05/08 19:56
Top Channel/ Zjarr në Bjeshkët e Nëmuna! Flakët kërcënojnë banesat dhe stanet
05/08 19:53