Top Channel/ Fermeri shqiptar shfytyron policin grek, e masakroi me shufër hekuri!
15/06/2021 11:40

Nën pretendimin se e kishte arrestuar pa të drejtë, një fermer shqiptar sulmoi një polic grek me shufër hekuri, duke e goditur disa herë në kokë e fytyrë e duke i shkaktuar dëmtime të tilla që kërkojnë një seri operacionesh plastike. Incidenti ndodhi gushtin e vitit të kaluar në plazhin e Paxos, shkruan Protothema, sipas të cilës shqiptari është dënuar tani me 9 vjet burg për vrasje të mbetur në tentativë. gazeta greke shkruan se efektivi në ato momente nuk ishte në shërbim dhe ka qenë duke shëtitur në plazh së bashku me dy kolege, kur i është afruar shqiptari me shufrën e hekurit. 50 vjecari e ka sulmuar pa mëshirë duke e zënë në befasi, e duke i shkaktuar plagë të mëdha. Sipas dëshmitarëve, atij duket sikur nuk i interesonte nëse polici do të mbijetonte dot nga plagët e marra. fermeri thotë se kishte probleme personale me policin që e kishte ndaluar më parë, megjithatë dëshmitarë të tjerë thanë se kjo nuk ka ndodhur ndonjëherë. në të shkuarën sidoqoftë zyrtarë të policisë greke janë përfshirë shpeshherë në situata të dyshimta e me sfond dhune

Top News – Kthim në shtëpitë e shkrumbuara/ Ja çfarë ka mbetur pas zjarreve në Varibob të Greqisë
04/08 11:37
Top Channel/ Banesa, biznese e makina të shkrumbuara, ja dëmet që ka shkaktuar zjarri në Greqi
04/08 11:13
Top Channel/Greqi,banorët kthehen në shtëpitë e djegura.Mitsotakis:Të gjitha banesat do rindërtohen!
04/08 10:39
Top Channel/ Vuçiç lidhje me mafian? Kreu i bandës kriminale thotë se ka takuar privatisht
03/08 15:33
Top Channel/ Zjarre pranë Athinës, flakët pranë qytetit. Në rrezik banesat periferike
03/08 15:25
Top News-51-vjeçari vret gruan brenda tavernës/E qëllon brutalisht 8 herë, dyshonte për tradhëti
03/08 15:20
Top News-‘Më tradhëtoi në shtëpinë tonë’/Shqiptari tregon pse e vrau me thikë gruan e tij
03/08 13:15
Top News – Mediet serbe ngrenë alarmin/ ‘10 vende tërhiqen nga njohja e Kosovës’
02/08 18:33
Top Channel/Greqia kufizon punën jashtë nga i nxehti ekstrem.Nga ora 12 deri në 16 kufizohet lëvizja
02/08 15:27
Top News – Përvëlohet edhe Kosova/ Temperatura të larta dhe rrezik nga zjarret
01/08 21:52
Top News – Luftë me zjarret edhe në Greqi/ Evakuohen 5 fshatra në zonën e Patrës
01/08 15:45
Top News-Greqia nuk po gjen qetësi/ Regjistrohen 4 tërmete brenda pak orësh
01/08 11:29
Top Channel/ Greqi, zjarret jashtë kontrollit. Evakuohen banorët e katër fshatrave
31/07 22:30
Top News – Mund të aplikohet doza e tretë/Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë
31/07 22:05
Top News – I nxehti përfshin Greqinë/ Javën e ardhshme, temperatura mbi 44 gradë
31/07 15:10
Top News – Vrau me thikë gruan/ Shqiptari doli sot para gjykatës në Greqi
31/07 14:30
Top Channel/ I mori jetën gruas, i heshtur e kokë ulur bashkëshorti vrasës del para Gjykatës
31/07 12:36
Top Channel/ Mali i Zi miraton masat e reja, pasaportë Covid-i për të hyrë në bare e restorante
31/07 11:31
Top News-‘Merr flakë’ Ballkani/ Temperaturat vijojnë të jenë mbi 43 gradë celsius
30/07 14:53
Top News – Vret gruan për xhelozi/Krimi nga një shtetas shqiptar në Athinë
30/07 14:49