Top Channel/ Ëndrra pas karrocës me rrota!Endi Duhanxhiu me pasionin për internetin dhe televizionin
25/03/2023 20:00

“Unë jam Endi Duhanxhiu. Më ndiqni në rrjete sociale, më plotësoni ëndrrën. Më suportoni ju lutem”… Endi Duhanxhiu dashurinë që ka për jetën ka zgjedhur ta tregojë edhe në botën virtuale. Karrigia me rrota nuk e ka penguar në asnjë moment të bëjë gjërat që i pëlqejnë. Pasi mbaroi studimet bachelor për administrim biznesi, ajo po vazhdon masterin për marketing. Ndërkohë tashmë njihet si një vlogere me kanalin e youtube dhe profiling në Tik Tok ku shfaq copëza nga përditshmëria e saj. “Kur hodha videon e parë pata shumë komente negative. U bëra keq, mendova të hiqja dorë por jo mora kurajo sepse unë nuk ndryshoj dot, kjo jam… ata le të komentojnë, nuk e kuptojnë se një fjalë lëndon”– tha Endi Duhanxhiu. Guximi për t’u përballur me jetën nuk i ka munguar asnjëherë, edhe pse vështirësitë kanë qenë të shumta, qoftë në paragjykimet që ka pasur apo rrezikun që ka hasur për shkak të infrastrukturës rrugore të mangët për një vajzë me aftësi të kufizuara. Megjithatë, Endit I pëlqen të jetë një vajzë e pavarur. “Kurajo më jep familja. Ajo është gjëja më e rëndësishme për mua. Dua ti bëj gjërat vetë, edhe pse mami më thotë të të ndihmoj unë… por nuk duhet të pres çdo gjë nga të tjerët, ashtu demoralizohem”– tha Endi Duhanxhiu. Endi nuk ka lejuar fatin të kufizojë ëndrrat e saj. 24-vjeçarja me vlogun e saj ka hedhur hapat e saj drejt punësimit në të ardhmen, edhe pse beson se ky rrugëtim nuk do të jetë i lehtë… “Më pëlqen bota e internetit. Bota e televizionit. Ëndrrat pa lekë janë”- tha Endi Duhanxhiu.

Top Channel/ Vodhi “Range Rover-in” në Lungomare, momenti kur autori shoqërohet në polici
06/06 13:53
Top News- Vota e të burgosurve vlen / Ndryshon rezultati, por jo fituesi në Rrogozhinë
06/06 13:46
Top News – Grabiti Range Roverin e lënë ndezur, arratia e të riut përfundon shpejt
06/06 13:40
Top Channel/ Nëna e tre fëmijëve luftë me vdekjen, bashkëshorti që e plagosi në Korçë në arrati
06/06 13:35
Top Channel/ Kontrolli nga toka e ajri me dronë në Lezhë e Kubin “zhduk” kanabisin
06/06 13:15
Top News – 100 profesorë mbrojnë Albanologjinë / Letër të hapur qeverisë: Jo bashkimit me shkencat
06/06 13:14
Top Channel/ Dyshohet se prodhonte mina me telekomandë për grupet kriminale,lihet në burg 66-vjeçari
06/06 13:04
Top News – U plagos me thikë nga bashkëshorti/ Rëndohet gjendja e 38-vjeçares, dërgohet te Trauma
06/06 13:03
Top News – ‘Shqiptarët do dynden në La Mansh’ / Suella e Britanisë së Madhe paralajmëron sërish
06/06 13:02
Top News – Nafta falas për fermerët / Kanë përfituar gati 20 mijë, nga 50 mijë aplikantë
06/06 13:02
Top News- Kredi të butë për ‘shtetin’ / 130 mijë punonjës të administratës përfitojnë nga ligji i ri
06/06 12:49
Top News – Mbyti të ëmën me qese/ Gjykata e lë në burg, Autori-Çfarë kam bërë kështu!
06/06 12:48
Top News- Nga bashkimi tek ultimatumet/ Vendimi për garën në PD në dorën e Kryesisë
06/06 12:40
Top Channel/ Gjyqi për biznesmenët/ U arrestuan pasi i dhanë ryshfet sekretares së përgjithshme
06/06 12:26
Top News – Katastrofë nukleare, përmbytje apokaliptike!? Putin hedh në erë digën, ndizet frika
06/06 12:26
Top Channel/ Hetimi i SPAK tek Shëndetësia/ Prokurorët pyesin edhe shefen e ISHP Silva Bino
06/06 12:26
Top Channel/ U plagos nga bashkëshorti dy ditë më parë, gruaja niset me helikopter drejt Traumës
06/06 12:15
Top News – Bahçen me hashash, kapen babë e bir në Nikël të Krujës
06/06 12:10
Top Channel/ Mbyti të ëmën me plastmas! Lihet në burg 24-vjeçari, momenti kur shoqërohet nga policët
06/06 11:53
Top Channel/ Silva Bino paraqitet në SPAK, nuk pranon të prononcohet për mediat
06/06 11:31