Bie sërish zjarr në malin e Dajtit/ Tiranë, Flakët pushtojnë më shumë sipërfaqe në Priskë
16/09/2020 15:32

Mali i Priskës është pjesë e Parkut Kombëtar të Dajtit, ndodhet 1350 metra mbi nivelin e detit. Pyjet përbëhen nga ahu, panja dhe shkurret, që po digjen nga zjarret, që ndihmohen nga temperaturat e larta dhe era. “Për rreth 2 orë mendojmë t’i vëmë nën kontroll flakët. Është një nga zonat më të vështira të Tiranës. Aktualisht po punojnë 20 forca në terren. Vetëm mbrëmë izoluam 7 vatra, në Kashar, Ndroq, Petrelë e Lundër. Nuk kemi asnjë dëm te banorët dhe shtëpitë. Dëmi më i madh ekonomik është djegia e disa ullinjve në Ndroq. 5 persona janë arrestuar për zjarrvënie të qëllimshme, në Tiranë.” “Për ne kjo në Priskë është zjarrvënie e qëllimshme, për të shkaktuar panik, se edhe për kullota nuk mund të përdoret ky terren.”

Top News – Betohet Evis Kushi/ Merr detyrën si Ministre e Arsimit
24/09 16:15
Elbasan, 71 vjeçari, plagosi me Kalashnikov dy kalimtarë. Rrethohet nga policia
24/09 15:55
Top News – Vakanca në Kushtetuese/ Presidenti e rishpall për herë të tretë
24/09 15:51
Memorandumi i UET/ Nënshkruhet me Kolegjin profesional të Tiranës
24/09 15:35
Identifikohet autori i atentatit/ Kamerat zbulojnë një 30-vjeçar që ndiqte Preng Gjinin
24/09 15:32
Në shtëpi të re pas tërmetit/ I jepen çelsat e shtëpisë dy familjeve në zonën e Kasharit
24/09 15:26
Bjellorusët s’i ndahen Vlorës/ Sa del dielli, në plazh edhe ukrainasit me pushime në Shqipëri
24/09 15:24
Pranohen 4 kërkesat e mjekëve/ Rritja e pagesës, sigurim i jetës dhe kushte më të mira pune
24/09 15:11
Top News – Elbasan, qëllon policinë/ 71-vjeçari i rrethuar, s’dorezohët
24/09 15:06
Ekskluzive/ Dosja e Hagës! Akt-akuza e detajuar ndaj Hashim Thaçit
24/09 15:05
Top News – Rindërtohen dy shtëpi/ Kashar, u dëmtuan nga tërmeti
24/09 14:53
Top News – Debati për listat dhe koalicionet/ Yuri Kim paralajmëron
24/09 14:47
Top News – OFL ‘letër’ xhihadisteve/ Pasuria e grupit të Aldo Kobuzit
24/09 14:35
Top News – Mblidhet grupi i punës/ Amendamentet për kodin zgjedhor
24/09 14:26
Plas arma në Elbasan! 71-vjeçari qëllon mbi policinë! Plagosen dy kalimtarë…
24/09 14:21
Top News -Atentati me tritol/ Hetimi, identifikohet një i dyshuar
24/09 14:14
Top News – Gjobat, mbyllja e kufijve/ Tatimet-alipikoni për rimbursim
24/09 14:06
Top News – Unaza e Madhe, loti II/ Shemben 5 objekte në zonën e Farkës
24/09 14:03
Top News – Arrestohet një polic/ Gramsh, transportonte 6 emigrantë
24/09 13:41
Rindërtimi i Kasharit/ Ringrihen dy shtëpitë e para të shembura nga tërmeti i 26 Nëntorit
24/09 13:28