Serial për Çernobilin; Protagonist heroi që u fut në zonë pas shpërthimit
14/06/2019 13:21

Në mini-serialin amerikan “Chernobyl”, Oleksiy Ananenko përshëndetet si njeri prej tre njerëzve që ndihmuan në shmangien e një tragjedie akoma edhe më të madhe pas aksidentit më të rende nuklear në histori.

Kanceri i lëkurës, rritet numri i rasteve në botë
19/07 12:30
Luftanija amerikane, rrezon dronin iranian
19/07 11:08
Historike/ Nis restaurimi i arkivolit të artë të faraonit egjiptjan
19/07 03:10
Kujdes nga “FaceApp” që ju plak! SHBA thotë se pas qëndrojnë rusët
18/07 19:51
Vala e dytë e të nxehtit/ Temperaturat do të rriten sërish javën e ardhshme në Europë
18/07 19:26
Dorëhiqet Lagarde, pranon sfidën për BQE
18/07 17:01
Ekspozita në Kaliforni, një Mickey Mouse meksikan
18/07 16:56
Zbulohen në Suedi, dy varre të hershme vikinge
18/07 16:54
Vera zvicerane i shtohet specialiteteve te djathit dhe çokollatës
18/07 16:50
I nxehti në Evropë, ekspertët presin një valë të dytë
18/07 16:40
Shokon Musk/ Planifikohet lidhja e trurit të njeriut me kompjuterin
18/07 13:17
Kujdes nga aplikacioni që ju plak! Paralajmërimi në SHBA: Pas “Faceapp” qëndrojnë rusët
18/07 09:52
Burgim i përjetshëm për bosin e drogës “El Chapo”
18/07 09:51
Islanda tenton të rikthejë pyjet që shkatërruan vikingët
17/07 23:12
Skllavëria moderne/ Robër, 40 milionë njerëz në botë
17/07 22:47
Nderimi i hënës. Eklips në 50 vjetorin e ‘Apollo 11’
17/07 21:48
Gara e ëmbëlsirave në Francë – “Tulla” fiton konkursin
17/07 21:15
Monedha e “Facebook” shqetëson Ministrat e G7-ës
17/07 20:56
“Fshesa” e Zaev në administratë/ Shkarkon dhjetëra drejtorë dhe anëtarë të agjencive shtetërore
17/07 20:49
Mjellmat e Mbretëreshës/ Tradita 800 vjeçare e numërimit në lumin Tamiz
17/07 19:59