Top News – Zi në familjen Obama/ Ndahet nga jeta qeni Bo, ‘mik dhe shoqërues besink’
09/05/2021 13:24

Me një mesazh prekës në Tëitter, Barak Obama ka njoftuar se ëhstë ndarë nga jeta qeni Bo, një nga dy qentë e tij të racës portugeze. Familja ka shkruar: Kemi humbur një mik të vërtetë dhe një shoqërues besnik. Për më shumë se 10 vite Bo ka qenë një prani fikse dhe e dëshiruar në jetët tona. “Ka duruar gjithë presionin që sjell qëndrimi në shtëpinë e bardhë, kishte një gojë të madhe por nuk kafshonte, adhuronte të hidhej në pishinë në verë, ishte i jashtëzakonshëm me fëmijët, jetonte për ushqimet që mbeteshin në tavolinën e ngrënies dhe kishte një pellush fantastik”, kujton Obama. Ishte ekzaktësisht ai për të cilin ne kishim nevojë dhe ka qenë më shumë nga sa ne donim, do të na mungojë shumë’ përfundon ai. Bo, kishte hyrë në familjen Obama në shtëpinë e bardhë, në prill 2009, pak pas fillimit të mandatit të parë. Gjatë fushatës elektorale, kandidati demokrat i kishte premtuar vajsave Sasha dhe Malia se do të mund të merrnin një qen pas zgjedhjeve, pavarësisht rezultatit. Në 2013-ën, familja mori edhe një tjetër qen, Sunny. Por më pas erdhi në shtëpinë e bardhë Donald Trump dhe e ndërpreu traditën e gjatë të qenve të parë atje. Tani, vendin e Bo dhe Sunny e ka zënë Major dhe Champ, dy pastorët gjermanë të Joe Biden, ndërkohë që pritet edhe ardhja e një maceje në shtëpinë e bardhë, së shpejti

Top News – Mbi 600 mijë viktima nga COVID/ SHBA në vend të parë për viktima dhe raste pozitive
16/06 01:38
Top News – BE: Shqipëria, ‘e sigurt’ nga Covid/ Bashkë me Serbinë dhe Maqedoninë v. në ‘safe-list’
15/06 22:56
Top Channel/ Avioni i Biden ulet në Gjenevë për samitin me liderin rus Putin
15/06 21:31
Top Channel/ Kroçera e parë ndërkombëtare ankorohet në Spanjë që prej heqjes së kufizimeve të pandemisë
15/06 21:30
Top Channel/ Francezi Alain Cocq i jep fund jetës ligjërisht në Zvicër
15/06 21:29
Top Channel/ Presidenti turk Erdogan viziton qytetin simbolik pas konfliktit në Karabakh
15/06 21:29
Top Channel/ Zjarri gjigand vijon të djegë fabrikën e kimikateve në Illinois, SHBA
15/06 21:28
Top News – Gati ‘përballja’ e dy superfuqive/ Biden mbërrin në Gjenevë, nesër takimi me putin
15/06 20:23
Top News – Gjobë 1 mln euro gjigandit suedez/ Gjykata franceze dënon IKEA për spiunim të stafit
15/06 20:22
Top News – ‘Gërdec’ në SHBA/ Zjarr masiv në një fabrikë kimikatesh në ilinois
15/06 20:15
Top News – ‘World wide web’ del në ankand/ Krijuesi i internetit, nuk regjistroi kurrë patentë
15/06 20:14
Top Channel/ 10 vjecari “hero” mbytet për të shpëtuar të motrën!
15/06 16:46
Top Channel/ Eksperti: Kontakti me alienët do shfaroste jetën në Tokë, janë më të avancuar se ne!
15/06 16:46
Top News – Nga Saharaja në SHBA/ Stuhia masive e rërës kapërcen oqeanin Atlantik
15/06 16:22
Top News – ‘Një takim aspak i lehtë’/ Lajçak në dukje optimist-e rëndësishme që u mbajt
15/06 16:19
Top News – Zbulohen gurët misteriozë/ ‘Ethet e diamantëve’ përfshijnë fshatin afrikan
15/06 15:54
Top News – Putin lëshon raketën hipersonike/ Mesazh për Biden, stërvitja më e fundit ushtarake
15/06 15:22
Top Channel/ Stafi ka frikë të udhëtojë, avionët A380 mbushen me gjarpërinj e akrepa!
15/06 14:24
Top News- Dhëmbë për dhëmbë…/ Biden paralajmëron para takimit me putinin
15/06 14:24
Top News – Korrupsion edhe në BE/ Një në pesë persona paguan ryshfet për shërbime
15/06 14:23