Top News – Serbia dërgon ndihma në Ukrainë!/ Pasi mbrojti Rusinë për pushtimin e vendit
29/03/2023 17:33

Qeveria e Serbisë ka vendosur të dhurojë ndihma për Ukrainën. Zyrtarë të qeverisë serbe konfirmuan se kanë dërguar ndihma humanitare. Bëhet fjalë për pajisje elektrike, gjeneratorë dhe transformatorë. Përfaqësues të qeverisë në Beograd thanë se ndihma synon përmirësimin e infrastrukturës së dëmtuar nga lufta në këtë shtet.

Top News – Shqiptarët të ndarë, serbët të bashkuar/ Mali i Zi shkon në zgjedhje, çfarë pritet
10/06 15:40
Top Channel/ “Shqiptarët të bashkohen”/ Thirrja e kreut të “Forumit Shqiptar” në Malin e Zi
10/06 12:12
Top News – ‘Serbia s’mund të bëjë luftë me ShBA’ / Rama-Me Kurtin s’kam folur pas draftit
09/06 20:12
Top News – Vuçiç i hedh ‘benzinë’ zjarrit/ I kërkon Kurtit pavarësi për serbët në veri
09/06 20:11
Top News – Masakroi familjen shqiptare, dënohet me burgim të përjetshëm monstra greke
09/06 18:58
Top News – SHBA vjen me kërkesat e Serbisë /Kurti ankohet për Escobar dhe Lajçak
09/06 08:00
Top News – Goditet rrjeti i prostitucionit në Itali, pjesë e grupit edhe një shqiptar
08/06 21:03
Top News – Serbia ka një ‘kalë troje’ në Kosovë/ Asociacioni, do krijojë shtet brenda shtetit’
08/06 18:55
Top Channel/ Mikesha që njohu në ishull e akuzon për përdhunim, shqiptari rrezikon 10 vite burg
08/06 16:39
Top Channel/ Zgjedhjet në Mal të Zi, “Forumi Shqiptar” premton ndalimin e kompanive të baseteve
08/06 14:18
Top News – Vuçiç premton bisedime me serbët në veri të Kosovës: Po resitojnë për të drejtat e tyre
07/06 22:50
Top News – Vuçiç, ‘burrë dramatik’ / Osmani gati për zgjedhje, serbët të bëjnë peticion
07/06 15:22
Top News – Vuçiç ‘përgatit’ Daçiç për kryeministër / Mediat serbe: Brnabiç gati të japë dorëheqjen
07/06 13:24
Top News – Vuçiç ‘më i lehtë’ se Kurti / Escobar pas takimit: Do bindë serbët për zgjedhje
07/06 13:01
Top News – ‘Diskutime të gjata me Vuçiçin…’ / Lajçak nga Beogradi: Dhuna është e papranueshme
07/06 11:14
Top News – ‘Nuk ka instikt bashkëpunimi!’ Escobar ‘kryqëzon’ Kurtin, sot ‘zbarkim’ në Beograd
07/06 09:49
Top News – 250 milionë euro për 10 muaj/ Kush është shqiptari i arrestuar në Athinë?
07/06 09:47
Top Channel/ Fushata në Malin e Zi / “Forumi shqiptar” kërkon votat në Plavë dhe Guci
06/06 19:53
Top News – Arrestohet shqiptari në Athinë, drejtonte një grup kriminal dhe pastronte para
06/06 18:34
Top News – E njohu në internet dhe e takoi në Rodos, britanikja akuzon shqiptarin për përdhunim
06/06 17:26