Top News – Mik në shtëpinë e Sarkozisë/ Rama takohet me ish presidentin francez
16/06/2021 21:44

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet në Paris ku është takuar me ish-Presidentin e Francës, Nikolas Sarkozy. Rama thotë se e ka mik special Sarkozynë teksa i ka shkuar në shtëpi këtij të fundit. Ai tregon se me të këshillohet për sfidat e Shqipërisë e rajonit në rrugën e zhvillimt ekonomik, social e integrimit në BE. “Me një mik special në shtëpinë e tij në Paris, presidentin Nicolas Sarkozy, me të cilin kam privilegjin të këshillohem për sfidat e Shqipërisë dhe rajonit tonë, në rrugën e zhvillimit ekonomik e social, e të integrimit europian”, thotë kryeministri Rama në postimin e tij në rrjetet sociale. Gati dy vite me parë ishte Rama që priti sarkozinë ne selinë e kryeministrisë në një takim te vecantë me të. Edhe në atë kohë rama në postimet e tij ekonsideroi ish presidentin frances një mik të shtrenjtë.Në atë kohë ish-Presidenti i Francës, Nicolas Sarkozy, së bashku me bashkëshorten tij Carla Bruni, erdhën për një vizitë private në Shqipëri.

Top Channel/ Rama në Maqedoninë e Veriut, shëtitje me Zaev e Vuçiç, qytetarët iu kërkojnë ‘selfie’
28/07 20:49
Top News – I katërti në ‘Tokyo 2020’/ Calja, humbet medaljen e bronztë për 1 kg
28/07 20:46
Top Channel/ Forumi Ekonomik për Bashkëpunimin Rajonal, detaje nga marrëveshja e tre liderëve
28/07 20:24
Top Channel/Briken Calja humbi medaljen e bronztë për 1 kg, por është sportisti më i mirë në histori
28/07 20:21
Top Channel/Punimet për ujësjellësin e ri të Rrogozhinës,Balluku:Banorët do furnizohen me ujë 24 orë
28/07 20:21
Top Channel/ Nesër nis aplikimi online për universitetet, zgjidhen 10 degë në 39 universitete
28/07 20:08
Top Channel/ Shtëpitë e reja kushtojnë më shumë, kërkesa shumë e lartë në treg ndikon në shtrenjtim
28/07 20:08
Top Channel/Nesër mbahet Forumi Ekonomik për Bashkëpunimin Rajonal,takohen Rama-Vuçiç-Zaev-Pa koment
28/07 20:08
Top Channel/“Minishengeni”, nesër emri i ri i nismës. Rama:Kush do të kapet, prap do merret me emrin
28/07 19:39
Top Channel/ “Dokufest” në Prizren/ Këtë vit konkurrojnë 106 filma në 8 kategori
28/07 19:19
Top Channel/ Lamtumira e viktimave të Kroacisë/Trupat e pa jetë të 10 emigrantëve u kthyen në Kosovë
28/07 19:15
Top News – Dubai lë të lirë Florenc Çapjan/ Kërkohet në shqipëri se vrau babë e bir
28/07 18:51
Top News – Grabitja e 4 milionë eurove/ Detaje të reja nga operacioni “phishing”
28/07 18:51
Top News – Alarmi i fundit për Bashën…! Nga premtimet boshe deri tek dorëheqjet masive
28/07 18:08
Top Channel/ Arrestohen 8 shoferë gjatë 24 orëve të fundit: “Benzi” me 195 km/h…
28/07 17:51
Top Channel/Vatër zjarri në Cakran, zjarrfikësit punojnë me mjete rrethanore për shuarjen e flakëve
28/07 17:10
Top News-Tërmet 3,6 ballë në Lezhë/ Banorët të frikësuar, e kaluan natën jashtë banesës
28/07 15:59
Top News – “Të jap licencën e farmacistit”/ Kapet mashtruesja me 10 mijë euro, bisedat në telefon
28/07 15:54
Top News-Kërcënoi policinë me armë/ Fation Lika dhe e shkuara e tij ‘e errët’ në itali
28/07 15:51
Top Channel/ Nesër ditë përvëluese! Në Elbasan, Berat dhe Gjirokastër, temperaturat deri në 43 gradë
28/07 15:32