Top News – E zë korrenti në dush/ Ndërron jetë 45-vjeçarja në Durrës
22/03/2023 15:56

Një ngjarje e rëndë tronditi komunitetin e Maminasit dhe atë të arsimtarëve në Durrës. Drejtoresha e shkollës 9-vjeccare të Rubjekës ka humbur jetën mëngjesin e së mërkurës në banesën e saj në Maminas të Durrësit. Policia njoftoi se rreth orës 08:20, në Urgjencën e Spitalit Rajonal Durrës, është dërguar Ornela Gjeçi, 45 vjeçe nga Maminasi. Ajo është gjetur nga bashkëshorti i cili e ka dërguar në spital, por mjekët kanë konstatuar se ajo ishte pa shenja jete. Nga hetimet e para rezulton se shkak i vdekjes është rënia në kontakt me rrymën elektrike, e favorizuar edhe nga lagështia në banjon e banesës së saj. Viktima ka qenë duke u larë kur ka rënë në kontakt me korentin. Gjithsesi, grupi hetimor po vijon hetimet për sqarimin e plotë të rrethanave të kësaj ngjarjeje të rëndë.

Top News – A po planifikohet vrasja e Putin!/ Ukraina e di në kohë reale se ku është presidenti
30/05 21:10
Top News – ‘Veriu nuk mund të merret peng’!/ Kurti i përgjigjet SHBA pas dhunës dhe tensioneve
30/05 21:10
Top Channel/ Plazhet gati, por strukturat turistike duan suport nga qeveria
30/05 20:05
Top Channel/ Dënohet kërcënuesi/ Një vit burg për Ivzi Hoxhën, dënimi ulet me një të tretën
30/05 19:53
Top Channel/ Breshëri shkatërron të mbjellat/ Kuçovë: Nuk ka më as grurë, as fruta dhe perime
30/05 19:47
Top Channel/ Mallakastër, votat e PDIU i kishte marrë PS, mandatin e humbi “Bashkë Fitojmë”
30/05 19:35
Top Channel/ SPAK merr në pyetje kryebashkiakun, Erion Isai pyetet për rrugën Korçë-Ersekë
30/05 19:34
Top News – Dua Lipa në botën e modës/ Dizenjon koleksionin e parë Versace
30/05 19:26
Top News – Parregullsi në Mallakastër / PDIU merr mandatin e dytë në Këshill pas rinumërimit
30/05 19:23
Top News – Vuçiç dhe Kurti i thonë ‘jo’ BE!/ Dy liderët refuzojnë ftesën për t’u takuar
30/05 19:23
Top Channel/ “Kam pasur marrëdhënie…”/ Rraja flet për “Audi”-n që iu sekuestrua Kejvina Kthjellës
30/05 18:58
Top Channel/ Bashkë Fitojmë i ikën një mandat, i kalon PDIU-së
30/05 18:52
Top Channel/ Kreu i AMF: Me ligjin për tatimin mbi të ardhurat mund të prodhosh kriptovaluta duke u taksuar
30/05 18:45
Top Channel/Deputetët debat mbi breshërin në Kuçovë:Fermerët nuk i siguron askush, prodhimi ikën dëm
30/05 18:44
Top Channel/ Braçe: Tregu i sigurimeve monopol, kompanitë marrëveshje me njëra-tjetrën
30/05 18:43
Top Channel/ Kreu i AMF: Stoku i dëmeve pezull të sigurimeve në nivelin më të ulët historik
30/05 18:43
Top News – Vrau pronarin e lokalit për një birrë/ Autori i shpëton burgut për jetë
30/05 18:20
Top News – Shqipëria mbështet KFOR-in / Begaj telefonatë me komandantin e misionit të NATO-s
30/05 18:19
Top News – Gazifikimi i rajonit / Tirana, projekte të përbashkëta me Shkupin
30/05 18:18
Top News – Rama në Bratisllavë e Moldavi / Diskutohet ideja e Macron për Europën
30/05 17:48