Top News – Detaje mbi vrasjen e çiftit Pasho/ Dëshmia e djalit rëndon pozitën e Elona Kaleshës
16/06/2021 20:31

Hetimet në Itali për zbardhjen e vrasjes makabre të çftit Shpëtim dhe Teuta Pasho po përpiqen të hedhin dritë mbi atë çfarë ka ndodhur. Djali i bashkëshortëve të ndjerë, Taulant Pasho ka dhënë detaje të reja që mund të ndihmojnë autoritet në zbardhjen e kësaj ngjarje të rëndë. Mediat italiane shkruajnë se gjatë marrjes në pyetje Taulant Pasho ka thënë se prindërit e tij mbanin me vete një shumë parash, që arrinte në disa dhjetëra, mijëra euro. Me zhdukjen e çiftit edhe paratë ishin zhdukur në mënyrë misterioze. 33 vjecari Taulant Pasho, i marrë në pyetje në burgun e Comos ku ai po mbahet për një tjetër akuzë, gjithashtu i ka dhënë përgjigje një sërë pyetjesh që i janë bërë në lidhje me ish-të dashurën e tij Elona Kalesha, e cila u hetua se bashku me të për vdekjen e çiftit së bashku me vëllain e saj Denis Kalesha. Ai ka thënë se ka marrë nga Elona Kalesha një shumë të konsiderueshme në disa mijëra euro që ia kishte dhënë asaj borxh, vetëm disa ditë pas zhdukjes së prindërve të tij. Eshtrat e trupave të çiftit shqiptar u gjetën dhjetorin e kaluar të copëtuara dhe të ndara në disa valixhe të braktisura në buzë të një toke ngjitur me burgun Sollicciano. Si autore e dyshuar e ngjarjes është arrestuar Elona Kalesha, por ajo nuk e ka pranuar krimin e rëndë.

Top News-Në kërkim për vrasje të dyfishtë/ Plagoset 52 vjeçari gjatë aksionit policor
25/07 12:04
Top News-Ndër më të kërkuarit në Evropë/ Aldo Gjini, autori i plagosjes së dyfishtë
25/07 11:56
Top Channel/A pengojnë vaksinat shtatzaninë?Mjekja Enriketa Kroi:SHBA vaksinohen dhe gratë shtatzëna
24/07 19:41
Top Channel/ Kavaja në emergjencë mjedisore/ Mbeturina gjithandej, digjen edhe në landfille ilegale
24/07 19:36
Top Channel/Sirianët, 2500€ për Shqipëri/Shqiptarët pjesë e rrjetit të trafikantëve që nis nga Siria
24/07 19:32
Top News – Flota e parë e autobusëve të gjelbër/ Veliaj: Do modernizojmë transportin publik
24/07 17:47
Top News – Policia ve në pranga disa qytetarë/ Dhunë në familje, përndjekje e rrahjen e gjyshes
24/07 16:55
Top News – Hapën memorialin e ushtarëve grekë/ Në kërkim nga policia e gjirokastrës autorët
24/07 16:37
Top Channel/ Prej dy ditësh, zjarri në fshatin Dukat po djeg shkurret, rrezikohet pylli i Llogorasë!
24/07 16:29
Top Channel/ 11 shoferë në pranga në 24 orë, Policia:Mos ‘fluturoni’ për të arritur sa më parë detin
24/07 16:27
Top News – Ringrihet turizmi në vend/ Shifra optimiste, më shumë pushues nga Kosova
24/07 16:14
Top News – Banka Botërore studion vendin/ 2 qytetet në rrezik nga tërmeti e përmbytjet
24/07 16:00
Top News – Drejtoreshë për Ngrohjen Globale? Eli Fara paralajmëron padi: Kam punuar me djersë
24/07 15:52
Top Channel/ Pikturat e Maks Velos në Artkand! Prezantohen dhe pikturat e Zajmit, Shkrelit e Kaçakut
24/07 15:48
Top Channel/ Gjyqi i mashtruesve afrikanë: Krijuan bazën në Shqipëri, mashtronin kompanitë e huaja
24/07 15:42
Top Channel/ Shkodra e viteve ’40! Hapet ekspozita me 80 fotot e papublikuara të Pjetër Rraboshtës
24/07 15:41
Top Channel/ “Preken zemra, veshkat dhe mëlçia” Pasojat pas Covid prekin shumë të shëruar
24/07 15:27
Top Channel/ Tiranë, mbërrijnë autobusët elektrikë, bashkia fut në qarkullim 20 mjete në gusht
24/07 15:24
Top Channel/Kosovë, kërkohet vaksinim derë më derë. Komunitetet rome e egjiptiane refuzojnë vaksinën
24/07 15:17
Top Channel/ Veliaj prezanton autobusët e gjelbër “Go Green”: Të parët në rajon
24/07 15:09