Top News- Begaj si Meta, vizita e parë në Kosovë/ Presidenti, takim me krerët e politikës kosovare
13/08/2022 17:50

Ashtu si edhe paraardhësi i tij Ilir Meta, Presidenti i Republikës Bajram Begaj ka zgjedhur që vizitën e parë si kryetar i shtetit ta zhvillojë në Kosovë. Mësohet se Begaj do të zhvillojë të hënën një vizitë zyrtare në Kosovë, duke nisur kështu edhe serinë e takimeve që do të ketë nën petkun e Presidentit të Republikës. Ka qenë kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ai i cili ka bërë të ditur lajmin, teksa burime bëjnë me dije se vizita e parë vjen me ftesë të Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, me të cilën pritet të ketë takimin e parë, por edhe konferencën e parë për shtyp si President i vendit. Po ashtu mësohet se Begaj në vizitën 2 ditore në Kosovë do të ketë takim edhe me kreun e Kuvendit Klauk Konjufca si dhe me Kryeministrin Albin Kurti. Po ashtu në axhendën që pritet të bëhet publike, janë parashikuar takime edhe me figura të tjera politike si dhe vizitë në varrezat e dëshmorëve.

Top Channel/Greva mësuesve në Kosovë.Kërkojnë të paguhen për kohën që nuk punuan,qeveria nuk pranon
05/10 12:31
Top News- Ashensori pëson difekt/Humb jetën ish-komandanti i UÇK-së në Pejë
04/10 22:48
Top News- Kosova më në fund me ‘dalje në det’/Rama jep lajmin e mirë për portin e Durrësit
04/10 20:44
Top Channel/ Kurti,“bujar” me pagat e mësuesve, do të paguhen ata që do zëvendësojnë orët e munguara
04/10 19:35
Top News- Kurti ndëshkon mësuesit protestues!/Nuk ka rroga për periudhën që u ndërpre mësimi
03/10 21:01
Top Channel/Më në fund nis shkolla në Kosovë, fillon një muaj me vonesë. Mësuesit ndërpresin grevën
03/10 15:28
Top Channel/ Më në fund nis shkolla në Kosovë! Viti shkollor një muaj me vonesë, ndërpritet greva
03/10 12:52
Top News – Një muaj me vonesë… / Fillon shkolla në Kosovë, nxënësit ulen në banka
03/10 12:02
Top News-Më në fund, fillon mësimi në Kosovë / Greva pezullohet deri në janar: Nuk ka fituar askush!
01/10 16:38
Top News – Dimër i acartë përpara… / Kosovë, kursimi i energjisë, i vështirë
01/10 16:16
Top Channel/Ekspertët, Kosovë: “E vështirë të kursehet energjia në dimër!
01/10 14:22
Top Channel/Kosova “bllokon” rusët: Këtu kaloni vetëm me vizë, përfshirë diplomatët!
01/10 14:20
Top News-6 orët e takimit me Hashim Thaçin në burg/Behgjet Pacolli në Hagë me një ‘ushtri’ shqiptare
01/10 13:36
Top Channel/ A do hapen shkollat? Vendimi nga sindikatat do të merret sot
01/10 12:22
Top News- Haga ndryshon akuzën ndaj Hashim Thaçin / ‘Nuk ka prova se kanë kryer krime në Ferizaj’
30/09 18:55
Top News-Biznesmeni që u mor peng 2 vjet më pare/Gjendet i vrarë në Kosovë, 4 persona të arrestuar
30/09 18:54
Top Channel/”Vizat e Kosovës në 13 tetor”, BE konfirmon: “Është në rend dite”!
30/09 15:15
Top News – Një metër kub dru kushton 100 euro / Kosova në krizë, qymyri alternativë e dëmshme
30/09 13:46
Top News -Liberalizimi i vizave në rend dite/BE konfirmon zyrtarisht: Flasim për Kosovën më 13 tetor
30/09 13:06
Top News-Dalin pamjet e vizitës në Hagë të ish kryeministrave dhe ish presidentëve shqiptar
29/09 20:11