Top Channel/ Teatri i Durrësit bën 70 vjet/ Shfaqet dokumentari me historinë e institucionit
12/01/2023 12:39

70-vjetori i teatrit profesionist mblodhi në Durrës figura të njohura të skenës dhe ekranit që i kanë dhënë jetë ndër vite një prej teatrove më të rëndësishëm në vendin tonë. 70 vjet më parë u hodhën themelet e teatrit “Aleksandër Moisiu”, këtij institucioni artistik e kulturor që ka bërë histori duke dhuruar emocione e përcjellë mesazhe të forta përmes kryeveprave të shumta të artit botëror dhe shqiptar.

Top Channel/ “Italian Screens”/ Filmat kandidatë për çmimin David di Donatello
29/03 15:28
Top Channel/ Arti mesjetar/ Publikimi i muzeut kombëtar të artit mesjetar të Korçës
29/03 09:22
Top Channel/ Festivali “Marie Kraja”/ Edicioni i 19-të do transmetohet në Top Channel
28/03 12:31
Top Channel / Nga biznesi në art/ Ekspozita e Dritan Çelajt “lejo ngjyrat”
26/03 11:11
Top Channel/ Jeta kulturore e veriut/ Ekspozohen në “Marubi” fotot e viteve ‘30-‘70
25/03 15:32
Top Channel/ Festivali Folklorik lokal, i paraprin në Gjirokastër ngjarjes muzikore kombëtare
25/03 15:27
Top Channel/ Sezoni i dytë i “më lër të flas”/ Nga sot, çdo të premte në orën 21:00 në Top Channel
24/03 12:26
Top Channel/ “Këtu vallëzohet me hijet”/ Filmi më i fundit i regjisorit Pluton Vasi
23/03 19:57
Top Channel/ “Këtu vallzohet me hijet”, filmi më i fundit i regjisorit Pluton Vasi
23/03 15:37
Top Channel/ Shfaqjet në teatrin eksperimental/ Kalendari i ngjeshur i prodhimeve artistike
21/03 15:31
Top Channel/ Piktorja pa penela/ Adela Osmani merr pjesë edhe në World Art Dubai 2023
20/03 19:57
Top Channel/ Vendi i legjendave! Pse tërheq vizitorë “Mekami i Baba Mustafait” në Fier
19/03 16:12
Top Channel / Karnavalet në Gjirokastër, paradë me maska dhe muzikë
19/03 13:08
Top Channel/ Përkujtohet lufta e Mashkullorës! 115 vjetori i betejës së çetës së Çerçiz Topullit
19/03 12:46
Top News – Haxhi Dalipi, shpirti modern i Labërisë/ Koncert në 80-vjetorin e mjeshtrit të muzikës
18/03 16:46
Top Channel/ Big Brother Vip në teatër/ Shfaqja në teatrin Migjeni me aktorët e humorit shkodran
18/03 12:47
Top Channel/ Ndarja e çmimeve Oscar! “Everything Everywhere All At Onc”e rrëmben 7 trofe
13/03 17:12
Top Channel / Kishat e Libofshës, 15 objektet fetare që u ruajtën nga besimtarët
12/03 12:32
Top Channel/ “Një mungesë e gjatë”! Luan Rama sjell romanin me historinë nga Lufta e Parë Botërore
10/03 19:55
Top Channel/ Ekspozitë për Guri Madhin/ Punimet nisin nga viti 1937 deri në vitin 1988
09/03 19:56