Top Channel/ Ndizen dritat festive të pemës në Pazarin e Ri
08/12/2022 23:09

Tirana është e gjitha e zbukuruar me ngjyrat dhe dritat festive, aq të dashura në muajin dhjetor kur e gjithë bota feston Krishtindjet dhe Vitin e Ri. Pas pemës gjigande në Sheshin Skënderbej dhe në Kalanë e Tiranës, dritat festive mbrëmjen e sotme janë ndezur edhe te Pazari i Ri një tjetër zonë atraktive dhe mjaft e vizituar në kryeqytet. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, siç është kthyer tashmë në traditë çdo fundvit, së bashku me fëmijët kanë ndezur dritat festive të pemës duke uruar çdo kryqytetas për një vit të begatë. “Kemi filluar një traditë shumë të bukur këto 7 vitet e fundit ku ne shkojmë në çdo lagje të Tiranës dhe sigurohemi që jo vetëm në shesh por dhe në çdo lagje të Tiranës ka gëzim. I japim një mesazh gjithë fëmijëve të Tiranës në këto ditë gëzimi që ka ardhur koha e fundit të vitit për të qenë bashkë me fëmijët, për të dhuruar dashuri e për të menduar për të gjithë ata që kanë nevojë. Ndaj dhe do doja tu bëja thirrje këtu nga Pazari i Ri, një zonë që është kuruar me shumë dashuri, është bërë me shumë mund, kur ne punojmë dhe bashkojmë forcat e kur ne ndërtojmë Tiranën tonë mund të kemi hapësira fantastike si kjo te Pazari i Ri”, u shpreh Veliaj.

Top Channel/ “Tirana është transformuar”, Veliaj: Topat e baltës s’na ndalin, do e fitojmë betejën
17/04 19:53
Top Channel/ Dako kërkon gjykim të shkurtuar/ Nëse dënohet për korrupsion, merr më pak dënim
17/04 19:36
Top Channel/ Beqaj, 5 orë në SPAK/ Dosja e sterilizimit, ish-ministri refuzon të paguajë faturën
17/04 19:36
Top Channel/ SHBA dhe BE mbrojnë Dumanin/ Tre përfaqësi diplomatike qëndrim kundër Metës
17/04 19:33
Top News/ Shqipëria me tre ambasada të reja/ Përfaqësim diplomatik në Kenia, Indi dhe Indonezi
17/04 19:25
Top Channel/ “Fishekzjarret shqetësim për qytetarët”, Balla: Ja rregullat e reja
17/04 18:32
Top Channel/ “Do të krijohet Këshilli Teknik”, Mazniku: Do të marrë në shqyrtim…
17/04 18:31
Top Channel/ Takimi Interpolit në Tiranë, Balla shuan dyshimet: A ka rrjedhje të informacioneve
17/04 18:30
Top Channel/ “83.8 mln për detyrimet e prapambetura”, Peleshi: Paga dhe sigurime shoqërore
17/04 18:30
Top Channel/ Miratohet Projektligji për ndihmën për punonjësit e ish-punonjësit e Kombinatit Mekanik
17/04 18:29
Top News/ Sulmi ballor ndaj Dumanit, ndërkombëtarët i kundërpërgjigjen Ilir Metës
17/04 18:14
Top News/ 100 mln euro për hekurudhën / Vorë-Hani i Hotit, qeveria ka gati ligjin për huanë me BERZH
17/04 17:24
Top News/ Olsian Çela kërkon prokurorë. Shkarkimet e vettingut nuk u zëvendësuan në 2023
17/04 17:23
Top Channel/ Përmbytjet pas stuhisë, shiu në Emiratet e Bashkuara Arabe më i madhi në 75 vjet
17/04 17:17
Top Channel/Anglia voton ligjin për ndalimin e shitjes së duhanit për të rinjtë
17/04 15:53
Top Channel/ Kapet vrasësi i Briken Sanajt! Vladimir Kola u arrestua në Gjermani, pritet ekstradimi
17/04 15:29
Top Channel/ Vrau në aksident 24-vjeçaren, mbetet në burg Jetmir Daci. Shkaktoi aksidentin
17/04 15:26
Top Channel/ Vijojnë kërkimet për 3-vjeçarin! Nëna humbi kontaktet, dyshohet se e ka fshehur gjyshja
17/04 15:24
Top News/ ‘Grabiti’ pronën shtetërore. Lihet në burg ish-kryetari i Komunës së Bërxullës
17/04 15:14
Top Channel/ Ndryshimet e kodit penal, të dëmshme! Kreu i prokurorisë: Mungojnë prokurorët
17/04 15:12