Top Channel/ Maluma “çmendi” vajzat shqiptare, vlerësime dhe kritika në rrjetet sociale
15/03/2022 19:57

Një koncert i shumëpritur prej dy vitesh, që kur këngëtari latin Maluma njoftoi se do të vinte në vendin tonë. Aktiviteti që u mbajt në sheshin “Nënë Tereza” në Ditën e Verës vazhdoi jehonën e tij dhe një ditë më pas në rrjetet socialet. Vajzat e njohura të showbiz-it shqiptar, që kishin rezervuar vendet VIP në koncert nuk kursyen fotot dhe videot. Beatrix Ramosaj me shaka tha se veshja tipike e Malumës me xhup jeshil dhe syze të bardha ishte mesazh për të, Fatma Haxhialiu shijoi momentin kur mori një përshëndetje speciale nga artisti ndërsa Sarah Berisha e Viola Spiro kërcenin nën ritmet latine. Qindra vajza dhe gratë u çmendën pas ylli kolumbian teksa e shoqëruan në çdo këngë të tij përgjatë 1 ore performancë ‘live’.

Top Channel/ Opereta “Agimi” në Korçë, vepra e kompozuar 70 vite më parë nga Kristo Kono
13/07 12:32
Top Channel/ Taverna e Adriatikut, Panairi me prodhime artizanale mirëpritet nga turistët
13/07 12:29
Top Channel/ Mik festival, mbahet për 4 ditë në qytetin e Korçës festivali i muzikës ndërkombëtare
12/07 15:29
Top Channel/ Shfaqja më e veçantë/ Aktorë profesionistë, në skenë me të rinjtë me nevoja të veçanta
12/07 15:27
Top Channel/ Promovohet libri i Muharrem Shqarit kushtuar Indrit Carrës që u vra në luftë në Kosovë
11/07 15:29
Top Channel/ Festivali Mediums/ Paneli i debatit në ditën e tretë të festivalit
11/07 12:39
Top Channel/ “Ernest Koliqi, kthehet në shtëpi”, 500 libra të tij vendosen në bibliotekën e Shkodrës
10/07 15:53
Top Channel/ “Një mijë dashuri”/ Libri i Xhevair Spahiut, fitues i fondit të krijimtarisë për fëmijë
09/07 15:36
Top Channel/ “Verë dhe Portokalle” në Elbasan! Të qeshura pafund në spektaklin më të madh të humorit
09/07 12:35
Top Channel/ Koncerti i Gëzim Myshketës! Baritoni mbush plot amfiteatrin e Durrësit
08/07 20:02
Top Channel/ “Kadare”/ Nga lindja drejt pavdekësisë, sonte dokumentari i Top Channel
07/07 13:48
Top Channel/ Ismail Kadare përcillet me duartrokitje dhe lule për në banesën e fundit
03/07 15:08
Top Channel/ Gjirokastra vajton për Kadarenë! Shtëpia ku lindi mbushet me vizitorë
03/07 12:42
Top Channel/ Në zi për Kadarenë! Ceremoni shtetërore për kolosin e letrave shqipe, në TKOB
02/07 15:02
Top Channel/ Sot dhe nesër zi për Kadarenë! Homazhe për kolosin e letrave shqipe, në TKOB
02/07 13:08
Top Channel/ Ceremoni për nderimin e Kadaresë! Protokolli që do ndiqet për përcjelljen e shkrimtarit
01/07 15:46
Top Channel/ “Kadare iku i lumtur”, Botuesi Bujar Hudhri tregon momentet e fundit të Ismail Kadare
01/07 15:09
Top Channel/ Mesazhe për Kadarenë, Begaj: Humbëm kolosin e mendimit. Rama: Lartësoi shqipen
01/07 15:05
Top Channel/ “Letërsia, dashuria më e madhe në jetën time”/ AFP ripublikon intervistën me Kadarenë
01/07 13:41
Top Channel/ Letërsia në zi për Kadarenë! U nderua nga Macron me titullin më të lartë francez
01/07 13:01