Top Channel/ “Il Trittico”, në Teatrin e Operës! Vepra e Puçini do vendoset në skenë në 29 shkurt
27/02/2024 15:26

“Il Tabarro”, “Suor Angelica” dhe “Gianni Schichi”, nga Gicomo Puccini, tri vepra krejtësisht të ndryshme nga njëra-tjetra, që i bashkon një element i vetëm: Vdekja. “Është natë. Mbi Senë është ankoruar një varkë e vjetër…” kështu nis “Il Tabarro” një histori dashurie me fund tragjik në Parisin e romancave të mëdha. Vepra rikthen në skenën e teatrit kombëtar të operas dhe baletit baritonin Gëzim Myshketa, i cili e ka quajtur operën një vënie skenike monumentale.

Top Channel/ Nderohet Mirush Kabashi, aktorit iu akordua titulli “Qytetar Nderi” pas vdekjes
17/04 21:50
Top Channel/ Komedia e autorëve grekë në shqip, “Natën e mirë me burrin tim” shfaqet në Gjirokastër
16/04 16:31
Top Channel/ 100 vjetori i Jup Kastratit/ Përkujtohet vepra e profesorit, autor i 40 librave
15/04 19:58
Top Channel/ Gjirokastër, “Mes tingujve të dashurisë”, recitali i violinistit 16-vjeçar Martin Xuxi
15/04 15:35
Top Chanenl/Artizani që nuk pushon kurrë/ Josif Muça 82 vjeç ende bën punime druri: puna është jetë!
13/04 12:26
Top Channel/ Shfaqet “Guximi” në Vlorë! Filmi, një distribucion i i “Top Channel films”
12/04 12:49
Top Channel/ Çmimet “Lumo Skëndo”/ Fitues shpallet Ilir Ikonomi me librin “Fan Noli-Apostulli”
11/04 19:58
Top Channel/ “Dashuritë e presidentit”/ Premiera më 11 prill në teatrin kombëtar eksperimental
09/04 19:59
Top Channel/ Pasioni për pikturën, thirrja e 18 vjeçarjes nga Lezha: Mos u dorëzoni kurrë
09/04 12:41
Top Channel/ Akademia e të rinjve/ Bëhet anëtare e akademisë globale të të rinjve
08/04 20:11
Top Channel/ Çmimet “At Zef Pllumi”! Ndahen vlerësimet, Preç Zogaj fiton me romanin “Nata”
08/04 15:44
Top Channel/ Çmimet “At Zef Pllumi”, ndahen vlerësimet në konkursin ndërkombëtar të letërsisë
08/04 12:42
Top Channel/ Korçës i kthehet orkestra simfonike, koncert me rastin e 100 vjetorit të krijimit
07/04 20:16
Top Channel/ Margarita Xhepa festoi 90-vjetorin, rrëfimi i ikonës në “Exlusive”
07/04 20:07
Top Channel/ “Pranvera në Liss”/ Koncert recital, i riu Erlis Kuçana tërhoqi vëmendjen e publikut
07/04 12:30
Top Channel/ Artizanët në Elbasan/Tradita trashëgohet ndër breza, nismë për të promovuar të rinjtë
07/04 12:25
Top Channel/ Filmi “Guximi”/ Nga nesër shfaqet në kinema nga Top Channel Films
06/04 19:53
Top Channel/ “Dy italianë në lindjen e largët”!Ekspozitë në Shkodër me historinë e dy fotografëve…
06/04 12:32
Top Channel/ “Udhëtarët e kotësisë”, Helidon Haliti hap në Shkodër ekspozitën më të madhe të tij
05/04 15:30
Top Channel/ Klasikët n’Lissus/ Lezhë, koncert me muzikë dhumë nga nxënësit e shkollës Besëlidhja
04/04 16:01