Fiks Fare/ “Çifti Shuli na shan e kërcënon pa shkak, dhunojnë plakën 78 vjeçare”
26/10/2021 20:30

Nusja e shtëpisë kthehet jo vetëm në tmerrin e vjehrrës, por edhe të të gjithë fshatit. Në Fiks Fare u ankuan banorët e fshatit Poshnje në Dimal të cilët thanë se nëna e katër fëmijëve bashkë me të shoqin, fyen, kërcënon dhe dhunon gjithë lagjen, për më tepër vjehrrën e saj 78 vjeçare. Madje përveç ofendimeve nga më të ndyrat situata ka agravuar edhe në konfliktime fizike. Para kameras së Fiksit banorët e Poshnjes tregojnë se mjafton të kalojnë në rrugë apo të dalin në oborr të shtëpisë dhe drejt tyre vërshojnë 'lumë' ofendimesh nga çifti Shuli. Të gjitha këto konflikte dhe ofendime sipas banorëve janë pa asnjë shkak. Një e moshuar me lot në sy tregon se si dhunohet e ofendohet plaka 78 vjeçe e më pas tregon konfliktin që dhe djali i saj ka patur me nusen e shtëpisë. Por gjendja ka agravuar me nusen tjetër të familjes e cila i del në mbrojtje vjehrrës, por që ë shtë goditur me thikë nga kunati i saj. " Nuk e denoncova se nuk e kisha burrin këtu dhe do më thoshte pse ma fute vëllain në burg" tregon ajo. Banorët tregojnë se e kanë raportuar disa herë rastin në polici, por që dëri më sot nuk është marrë asnjë masë.

Fiks Fare, Episodi i plotë, 26 Nëntor 2021
26/11 21:03
Fiks Fare,Gjykata Administrative do 8 vite të gjykojë çështjet që ka në dorë,26 Nëntor 2021, Pjesa 1
26/11 21:02
Fiks Fare, Pezullimi mjekut bllokon sistemin e rimbursimeve, Fiksi e zgjidh, 26 Nëntor 2021, Pjesa 2
26/11 21:01
Fiks Fare, Telefonuesja: Foltorja është llaptore ku shfryhet dufi, 26 Nëntor 2021, Pjesa 3
26/11 21:00
Fiks Fare/ “Më është ndërprerë rimbursimi që përfitoja prej 12 vitesh”
26/11 20:30
Fiks Fare/ Gjykata Administrative do edhe 8 vite të gjykojë çështjet që ka në dorë
26/11 20:30
Fiks Fare/ Fiksi zgjidh problemin, i moshuari përfiton sërish rimbursimin
26/11 20:30
Fiks Fare/ Monitorime/ Telefonuesja: Foltorja është llaptore ku shfryhet dufi
26/11 20:30
Fiks Fare/ I riu me aftësi ndryshe nga Pobrati i Elbasanit, kërkon punë
26/11 20:30
Fiks Fare, Episodi i plotë, 25 Nëntor 2021
25/11 21:03
Fiks Fare, Berisha: Nuk shkel më në SHBA. S’do Berisha apo ata? 25 Nëntor 2021, Pjesa 1
25/11 21:02
Fiks Fare, Zhduken nga kasaforta e Palokës formularët e foltores, 25 Nëntor 2021, Pjesa 2
25/11 21:01
Fiks Fare, Bledi Mane: Edhe bre..t i donim blu në ‘91, 25 Nëntor 2021, Pjesa 3
25/11 21:00
Fiks Fare/ Berisha: Nuk do shkel më në SHBA! S’do Berisha apo ata?
25/11 20:30
Fiks Fare/ Zhduken formularët e falsifikuar, Paloka “fajëson” Shehajn!
25/11 20:30
Fiks Fare/ Elozhet e delegatëve për Berishën: Marrsh nga ditët tona…
25/11 20:30
Fiks Fare/ Monitorime/ Bledi Mane: Edhe bre..t i donim blu në ‘91
25/11 20:30
Fiks Fare/ Denoncimi i delegatëve: Nuk firmosëm, na falsifikuan firmat
25/11 20:30
Fiks Fare, Episodi i plotë, 24 Nëntor 2021
24/11 21:03
Fiks Fare, ‘Dinjiteti Saliut’, po për çfarë dinjiteti e nderi flet? 24 Nëntor 2021, Pjesa 1
24/11 21:02