Ushqime teknologjike? Izraeli, në vijën e parë të frontit
27/09/2019 17:57

Shkencëtari izraelit, Ilan Samish ka krijuar një kompani të quajtur Amai, fjala japoneze për “e ëmbël”, që synon të zgjidhë një nga problemet më të mëdha të botës me proteinat natyrore super të ëmbla.

Eventi i rrallë/ Mërkuri “sfilatë” para Diellit
11/11 20:13
Presidenti kinez vizitë dy ditore në Athinë
11/11 20:03
Tërmet 5.4 ballë në Francë, 4 të lënduar
11/11 20:00
Dita e beqarëve, rekord shitjesh në “Alibaba”
11/11 19:51
Drogë nga deti, pako kokaine në plazhet franceze
11/11 19:48
Turqia kthen përkrahësit e IS-it në Evropë
11/11 17:54
Zjarret në Australi, kërcënim “katastrofik”/ Shpallet gjendje e jashtëzakonshme
11/11 17:53
Hong Kong, plagoset rëndë protestuesi
11/11 17:49
Ish-ambasadorja Nikki Haley kritikon shkarkimin e Trump
11/11 17:20
Liga e legjendave/ “FunPlus Phoenix” nga Kina fiton titullin
11/11 17:11
Shtëpia-kapsulë, parukierja që jeton në 3 metra katrorë
11/11 17:08
Presidenti bolivian, Evo Morales jep dorëheqjen pas 14 vitesh në pushtet
11/11 16:06
Mali i zi blen autoblinda amerikane/ Kontingjenti i parë me “Hummer” vitin e ardhshëm
11/11 13:32
Viktima nga zjarret në Australi/ 100 vatra flakësh brenda tri ditësh
10/11 20:52
Trump takon Stoltenberg/ Në fokus, shpenzimet ushtarake të NATO-s
10/11 15:20
Nëse hani më pak, do të jetoni më shumë
09/11 18:58
Tridhjetë vjet nga rënia e murit të Berlinit, Merkel: Europa duhet të mbrojë demokracinë dhe lirinë
09/11 18:55
1 ton çokollatë, për ndërtimin e murit të Berlinit
09/11 18:51
Ish-ministrat e Jashtëm, letër krerëve të BE: Kjo është një shenjë paralajmëruese për trazira
09/11 18:48
Ylli i garave BMX, aventurë në Danimarkë
09/11 16:14