Qyteti i Homsit shndërrohet në ferr
29/02/2012 20:00

Ushtria siriane ka hyrë përmes tokës në lagjen Baba Amër, në Homs, me detyrën për të spastruar të gjithë zonën. Lajmi pohohet nga burime pranë qeverisë siriane, të cituara nga televizioni satelitor “Al Jazeera”.

Kompanitë e mëdha, letër Trumpit: Jo luftë tregtare me Kinën
22/05 18:54
Si nisi konflikti SHBA-Huawei
22/05 18:43
Të majtët, ironi me zgjedhjet/ Die Partei vendos kandidatë me emra nazistësh
22/05 16:51
May, e hapur për një referendum të dytë mbi “Brexit”-in
22/05 15:08
Rreziku për një luftë të re bërthamore, më i madh se kurrë më parë
22/05 12:52
Akuzat ndaj Hungarisë: Nuk u jep ushqim azilkërkuesve
21/05 21:31
Plumb në zarf Salvinit. Kërcënim ndaj ministrit të Brendshëm të Italisë pas protestave kundër tij
21/05 19:46
Vendimi i “Google”, “Huawei”: Preken miliona përdorues
21/05 17:36
Lindje-Perëndim/ Varoufakis, një alternativë për Europën?
21/05 14:37
Studimi i “Deutsche Bank”, zbuloni qytetin me pagat më të larta
21/05 13:13
Tentoi ngjitjen e paautorizuar në “Eiffel”, policia ndalon personin e paidentifikuar
21/05 13:12
Rritet niveli i deteve nga shkrirja e akujve
21/05 13:05
Videoskandali në Austri, largohet gjysma e kabinetit
21/05 13:03
Ukrainë, dorëhiqet kryeministri pas betimit të presidentit të ri
21/05 13:03
Videoskandali në Austri, largohet gjysma e kabinetit
21/05 13:02
Avionët prej letre/ Mbyllet botërori, dalin fituesit
20/05 15:48
Videoskandali i zv.kancelarit, Austria mban zgjedhje të reja në shtator
20/05 15:11
Befason presidenti ukrainas, betohet dhe thërret zgjedhjet e parakohshme
20/05 15:08
Belgjikë, nostalgjikët e flokëve “bisht pëllumbi” kujtojnë vitet ’80
20/05 14:46
“Mbretëria” e lules së verdhë “pushton” Republikën Çeke
20/05 14:43