Kinë, nis kongresi i Partisë Komuniste
08/11/2012 00:00

Është hapur në Pekin përpara më shumë se 2000 delegatëve, kongresi i 18-të i Partisë Komuniste Kineze, e cila do të kryejë rotacionin e lidershipit.

Pemët e Versajës/ Itenerar i ri në pallatin e famshëm
13/10 20:44
Muzeu në Los Angeles/ Shkenca pas filmave horror
13/10 20:42
Zgjedhjet në Poloni mes ndasive të mëdha në vend
13/10 14:12
Sot takimi Merkel-Macron/ Biseda për Brexit, por edhe negociatat me Shqipërinë e Maqedoninë
13/10 12:40
VIDEO/ Parashutisti përplaset me shtyllën, turpërohet para mbretit
12/10 21:17
Japonia goditet nga tajfuni më i fuqishëm në 60 vitet e fundit
12/10 17:32
Macron-Turqisë, të ndalë ofensivën ushtarake. Të shmanget çdo ripërtëritje e ISIS-it
12/10 17:32
Nobeli për Handke, Akademia Suedeze: Përzgjedhjet i bëjmë mbi baza letrare, jo politike
12/10 16:18
Skandali me produktet, zvogëlohen përmasat dhe peshat
12/10 16:14
Vrau gruan dhe 4 fëmijët, arrestohet ‘monstra’ franceze
12/10 15:51
Tensioni në Siri/ Nën breshërinë e armëve të turqve jo vetëm kurdët, por edhe ushtarët amerikanë
12/10 13:39
Macron flet për “krizë politike”/ Tensione pas rrëzimit të kandidaturës për komisioner në BE
12/10 13:38
Festivali i dritave në Pragë, artistët mblidhen për 30-vjetorin e revolucionit të kadifenjtë
12/10 08:16
Foto/ Paris, piktori francez përkujtohet në muze me balet, spektakël për Edgar Degas
12/10 08:15
Kërcënimi i Turqisë me refugjatët, do të lejojë fluksin drejt Greqisë, Athina i kërkon ndihmë NATO-s
12/10 08:14
Parlamenti Europian kërkon një strategji më të fortë të BE-së ndaj ndikimit rus
12/10 08:10
Greqia kërkon ndihmën e NATO-s, Turqia kërcënon se …
11/10 17:02
Spektakël për Edgar Degas/ Paris, piktori francez përkujtohet në muze me balet
11/10 16:45
Ofensiva turke/ Rritet numri i viktimave në Siri
11/10 16:34
Kryeministri i Etiopisë fiton çmimin Nobel për Paqen
11/10 16:32