Ilaçi shkaktoi efekte anësore, kompania farmaceutike gjobitet me 8 miliardë dollarë
10/10/2019 07:30

Një gjykatë në Pensilvani e dënoi kompaninë amerikane Johnson & Johnson, me një gjobë marramendëse: 8 miliardë dollarë dëmshpërblim duhet t`i paguajë ajo një 26 vjeçari i cili ka përdorur që fëmijë ilaçin e saj antipsikotik Risperdal.

Top News – Covid, shokon Bolsonaro/ ‘Një ditë do vdesim të gjithë’
03/06 19:34
Top News – Lehtësohen udhëtimet/ Pas Gjermanisë, edhe SHBA
03/06 19:29
Top News – Shpërthen virusi/ Maqedoni, 101 raste në 24 orë
03/06 17:26
Top News – Ndotja e ajrit në Kinë/ U rikthye në nivelet para Covid 19
03/06 17:17
Top News – Shtëpia ku lindi Hitleri/ Austria do ta ‘neutralizojë’
03/06 17:16
Top News – Udhetimet jashtë vendit/ Gjermania shfuqizon paralajmerimet
03/06 17:14
Top News – Zbulimi i shkencëtarëve: Ajri më i pastër në të gjithë globin …
03/06 15:04
Top News – Testohet ibuprofeni, a është efikas ndaj koronavirusit?
03/06 14:12
Top News – Vrasja e njeriut me ngjyrë, Nju Jork-u del jashtë kontrollit
03/06 14:01
Top News – Koronavirusi në Evropë, shqetësime në Francë dhe Gjermani
03/06 13:55
Top News – Ikën Grenell… I jep lamtumirën Gjermanisë
03/06 13:49
Top News – Emergjenca Covid-19/ Pendohet Suedia, duhej të kishim marrë masa…
03/06 13:41
Top News – Italia hap kufijtë për turistët
03/06 13:08
Top News – Akuzohet për mashtrim/ Turqi, Idrizi rrezikon 10 vite burg
03/06 00:32
Top News – Bunkeri i Donlad Trump/ Çfarë fshihet poshtë shtëpisë së bardhë
02/06 19:46
Top News – OBSH akuzon Kinën/ Del dokumenti sekret i Covid 19
02/06 19:19
Top News – Kompanitë e huaja/ Rriten izraelitët, bien Grekët
02/06 18:33
Top News – Kina kërcënon SHBA/ Hakmarrje për statusin e Hong Kongut
02/06 15:57
Top News – Zbulimi i çuditshëm i ekspertëve italianë: Virusi nuk është larguar, por vret më pak!
02/06 14:32
Top News – Anglia, jo më vendi i shiut! Maji më i ngrohtë në histori
02/06 13:17