“Huawei”, edhe Polonia arreston një person për spiunazh përkundrejt Kinës
11/01/2019 20:08

Në Poloni janë arrestuar dy persona, nën akuzat se kanë spiunuar për llogari të Kinës. Bëhet fjalë për një shtetas kinez, që mediet lokale e përshkruajnë si drejtor të “Huawei”, dhe një polak.