Hakerat sulmojnë NASA-n me një minikompjuter 35 dollarësh
25/06/2019 22:09

Një laborator i NASA-s është përballur me një sulm kibernetik gjatë të cilit janë vjedhur 500 “megabajt” të dhëna, mes tyre edhe dy dosje nga misioni mars “Science Laboratory”, që menaxhon “Curiosity” në Mars.

Pas Shqipërisë misioni i Frontex-it do të zgjerohet në Ballkan
19/07 21:27
Vendet e punës që do të zënë robotët!
19/07 21:10
Paris/ Supermarketi “online” gjen zgjidhjen për paketimet një përdorimshe
19/07 20:32
Vulin krahason Kosovën me militant të Shtetit Islamik
19/07 18:34
Këshilltari i Trump: Kosova e Serbia t’i kthehen dialogut
19/07 18:10
Festivali i super heronjve – Hulku me shokë në “Comic Con” në San Diego
19/07 17:29
Singapori Hi-Tech, robotët për pastrim dhe argëtim
19/07 14:31
Propozimi i Ziadin Selës: Vendasit e kanë humbur kredibilitetin
19/07 14:29
Kanceri i lëkurës, rritet numri i rasteve në botë
19/07 12:30
Luftanija amerikane, rrezon dronin iranian
19/07 11:08
Historike/ Nis restaurimi i arkivolit të artë të faraonit egjiptjan
19/07 03:10
Kujdes nga “FaceApp” që ju plak! SHBA thotë se pas qëndrojnë rusët
18/07 19:51
Vala e dytë e të nxehtit/ Temperaturat do të rriten sërish javën e ardhshme në Europë
18/07 19:26
Dorëhiqet Lagarde, pranon sfidën për BQE
18/07 17:01
Ekspozita në Kaliforni, një Mickey Mouse meksikan
18/07 16:56
Zbulohen në Suedi, dy varre të hershme vikinge
18/07 16:54
Vera zvicerane i shtohet specialiteteve te djathit dhe çokollatës
18/07 16:50
I nxehti në Evropë, ekspertët presin një valë të dytë
18/07 16:40
Shokon Musk/ Planifikohet lidhja e trurit të njeriut me kompjuterin
18/07 13:17
Kujdes nga aplikacioni që ju plak! Paralajmërimi në SHBA: Pas “Faceapp” qëndrojnë rusët
18/07 09:52