Varrezat e Durrësit i mbulon bari dhe gjarpërinjtë, familjarët braktisin të afërmit – Fiks Fare
17/05/2024 20:45

Në redaksinë e Fiks Fare mbërriti një denoncim nga një pensioniste 77 vjeçarë ku ankohej për varrezat e vjetra në Durrës. Ajo pohonte se ato nuk pastrohen dhe bari ka shkuar mbi 1 metër, si rrjedhojë kanë gjetur strehim dhe gjarpërinjtë. Ajo prej kësaj nuk po viziton dot familjarët e saj të cilët prehen në këto varreza. Fiksi pa nga afër situatën dhe ishte pikërisht ashtu siç pensionistja kishte raportuar. Punonjësit që kishin për detyrë mirëmbajtjen dhe pastrimin e tyre, bënin një pastrim sipërfaqësor në hyrjen e tyre dhe në parcelat ballore. Pra ato që duken nga hyrja pastroheshin të tjerat ishin lënë në mëshirë të fatit, apo në dorën e familjarëve që të pastronin varret e përsonave të tyre të ndjerë. Fiksi iu drejtua me një kërkesë Ndërmarrjes së Shërbimeve Komunale Bashkia Durrës përgjegjëse për menaxhimin e varrezave. Menjëherë pas kësaj kërkese të Fiksit bashkia ngriti një grup pune ku filloi aksionin e pastrimit në të gjithë sipërfaqen e varrezave.

Episodi i plotë – Fiks Fare, 21 Qershor 2024
21/06 21:01
Monitorime/ E ftuara: Shkova në maternitet me makinë zhavori – Fiks Fare
21/06 21:00
Fiksi nxjerr nga izolimi banorët e tri fshatrave në Fushë Arrëz, ndërtohet ura e re – Fiks Fare
21/06 20:45
Telat e tensionit të lartë në Kreshpan gati në këputje, rrezik për banorët – Fiks Fare
21/06 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 20 Qershor 2024
20/06 21:01
Monitorime/ Alesia Bami ka hall se kur do martohet – Fiks Fare
20/06 21:00
Djali 13 vjeçar zhvesh në pjesët intime dhe rreh 5-vjeçarët, për t’i filmuar – Fiks Fare
20/06 20:45
Berisha ‘non grada’ flet për rrezikun anglo-amerikan, njësoj ka folur dhe Enveri – Fiks Fare
20/06 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 19 Qershor 2024
19/06 21:01
Monitorime/ E ftuara me Brazilin në Kampionat Europian – Fiks Fare
19/06 21:00
Skemat e zhvatjes së kredive të këqija, paguan kredi e qira për shtëpinë që s’e mori kurrë-Fiks Fare
19/06 20:45
Meta me vare në dorë, çdo bëjë tjetër ky burrë shteti? – Fiks Fare
19/06 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 18 Qershor 2024
18/06 21:01
Monitorime/ Horoskopi, i ftuari: Ashendetin e kam nga Gjirokastra – Fiks Fare
18/06 21:00
Borxhliu nuk i kthen borxhin invalidit, i kërkon para të tjera dhe e kërcënon! – Fiks Fare
18/06 20:45
Rikja e BBV3: Berishën e shoh si vjehërr. Meta di të luajë! – Fiks Fare
18/06 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 17 Qershor 2024
17/06 21:01
Monitorime/ Tifozët ndërhyjnë live, “Serbi, Serbi të …. ” – Fiks Fare
17/06 21:00
Administratori plagos qytetarin. Policia s’e arreston, bashkia e mban në punë! – Fiks Fare
17/06 20:45
51 mijë shqiptarë nga e gjithë bota, ‘skuqin’ Dortmundin – Fiks Fare
17/06 20:30