Top News – Vetëm 72 orë kohë…/ Për nëndetësen e zhdukur me 53 persona në bord
22/04/2021 13:57

Luftanijet indoneziane po udhëheqin kërkimet për nëndetësen që u zhduk me 53 pjesëtarë të ekuipazhit në bord dhe që ka oksigjen të mjaftueshëm vetëm për pak ditë. Një gjurmë karburanti është pikasur në vendin ku nëndetësja mendohet se u zhyt, mëngjesin e të mërkurës, cka lë të mendohet për një dëm të mundshëm në karburatorin e saj dhe që ka ndezur frikën për një katastrofë vdekjeprurëse. Ekuipazhi i nëndetëses KRI Nanggala 402 mund të ketë oksigjen të mjaftueshëm deri në mëngjesin e të shtunës, por koha po kalon shpejt dhe ende nuk ka një gjurmë të nëndetëses. Sidoqoftë, analistët e mbrojtjes kanë paralajmëruar se nëndetësja edhe mund të jetë copëtuar nëse është zhytur në thellësinë që mendohet se shkon deri në 700 metra. Ministri australian i mbrojtjes, tha se raportet fillestare ngrenë perspektivën e një tragjedie të tmerrshme. Nëndetësja e ndërtuar në gjermani do të kryente një stërvitje me torpedo, kur kërkoi lejen për tu zhytur. Ajo humbi kontaktet menjëherë më pas.

Top Channel/ Bomba izraelite shkatërron ndërtesën 12-katëshe në Gaza – Pa koment
11/05 21:24
Top Channel/ Berberi në Pakistan ofron prerje flokësh me zjarr e hanxharë mishi – Pa koment
11/05 21:23
Top Channel/ Autoritetet franceze bllokojnë hyrjen në fshatin e vrasjes së dyfishtë Cervennes
11/05 21:23
Top Channel/ Protesta në Afrikën e Jugut për vdekjet e sulmeve izraelite në Palestinë – Pa koment
11/05 21:22
Top Channel/ Mijëra emigrantë kanë mbërritur në ishullin italian të Lampedusa – Pa koment
11/05 21:21
Top Channel/ Nëntë të vdekur në masakrën e shkollës në qytetin rus të Kazan – Pa koment
11/05 21:21
Top Channel/ Marina e SHBA monitoron afrimin e barkave iraniane në ngushticën e Hormuz – Pa koment
11/05 21:20
Top Channel/ Inaugurohet ura gjigante ndërkufitare mes Botswana e Zambia – Pa koment
11/05 21:19
Top News – Negociatat, ende nuk ka një datë! Zbardhet kushti i vetëm i ke për Shqipërinë
11/05 19:53
Top News – Golden Globes në krizë/ Tom Cruise kthen çmimet, NBC pezullon ceremoninë
11/05 18:35
Top News – Nuk formohet dot qeveria/ Bullgari, presidenti shpall zgjedhje te parakoheshme
11/05 18:35
Top News – Babai më pjellor në botë/ Është nga zimbabveja, ka 16 gra dhe 151 fëmijë
11/05 17:48
Top News – ‘Duke pritur Godonë’/ Rama ironizon çeljen e negociatave me BE
11/05 16:47
Top News – Presidenti, SPAK për paratë e pista/ Meta, nga konferencat…tek postimet në Facebook
11/05 16:46
Top News – Si filloi jeta në Tokë…/ Raketa ‘mbush barkun’ me kampionet e asteroidit
11/05 16:46
Top News – Kishat gjermane sfidojnë Papën/ Bekojnë martesat e çifteve gay në shenjë proteste
11/05 16:19
Top News – 6 doza Pfizer gabimisht/ Itali, 23 vjeçarja nuk ka pasoja anësore
11/05 16:18
Top News – Për të parën herë e vetme… / Mbretëresha Elisabetë pa bashkëshortin në parlament
11/05 16:18
Top News – ‘Rizgjohet’ Çernobili/ Çarje të reja bërthamore në reaktorin numër 4
11/05 15:57
Top News – ‘Do ta zhysim Izraelin në ferr’/ Hamasi kërcënon pas vrasjes së 9 fëmijëve në Gaza
11/05 15:57