Top News- Stuhia ‘shkund’ Stambollin/19 të plagosur dhe 4 viktima nga moti i keq në Turqi
29/11/2021 23:05

Një stuhi e fuqishme ka goditur Stambollin dhe pjesë të tjera të Turqisë të hënën, duke vrarë të paktën katër persona dhe duke shkaktuar dëme të shumta në qytetin me 15 milionë banorë. Një grua u vdiq në lagjen Esenyurt të Stambollit, ku erëra të forta shkatërruan një pjesë të një çatie e cila ra mbi gruan dhe fëmijën e saj, njoftoi agjencia shtetërore turke Anadolu. Fëmija mbijetoi porse me lëndime të ndryshme.

Top News – 50 mijë trupa amerikane në Evropë /Biden:Luftanije dhe bombardues pranë kufijve të Rusisë
24/01 14:27
Top Channel/ Bora paralizon Athinën! Mbyllen disa akse rrugore, pezullohen dhjetëra fluturime
24/01 14:19
Top News – Ukraina në ‘mbrojtje të Çërnobilit’ / Rusia mund të godasë vendin më radioaktiv në botë
24/01 14:15
Top News- Buqetë me lule për ekzekutimin mafioz/ Shqiptari drejtonte trafikun e kokainës në Ekuador
24/01 12:40
Top News – Rusia kërcënon edhe një tjetër shtet /Vladimir Putin nis luftanijet në brigjet e Irlandës
24/01 12:37
Top News – Bie nga 30 metra lartësi / Aksident tragjik në Turqi, autobusi ra në humnerë
24/01 12:33
Top News- Larja e hesapeve në mes të Belgjikës/ Plani i asgjësimit nisi nga bandat e Elbasanit
24/01 12:33
Top News – Kryperlamentari rrihet keq…! / Plas grushti në kuvend, ‘tërbohen’ deputetët
24/01 12:29
Top Channel/ Dy raketa balistike drejt Emirateve të Bashkuara, në shënjestër edhe Dubai!
24/01 12:28
Top News – Fundi i pandemisë pas valës Omikron / OBSH, sinjal shprese: Evropa drejt ‘çlirimit’!
24/01 12:17
Top Channel/ Biden “kthen pllakën”: Mijëra trupa amerikane mund të nisen në Ukrainë!
24/01 12:17
Top News- SHBA, armatime të reja në Ukrainë/ Mbërrin pjesa e dytë e paketës 200 milionë dollarëshe
24/01 12:17
Top News-Nëse 1 ushtar rus hyn në Ukrainë…! / Blinken kërcënon Moskën-Do ketë reagim të fortë
24/01 12:04
Top News-Një lider pro-rus në Kiev / Kush është ‘i zgjedhuri’ i Putinit për Ukrainën
24/01 12:01
Top News-Një ‘klandestin’ në rrotën e avionit/ Fluturoi për 11 orë nga Johanesburgu në Amsterdam
24/01 11:59
Top News – S’ka më dyshime, prag lufte në Ukrainë… / SHBA e Britania largojnë stafin e ambasadave
24/01 11:56
Top News- Një vaksinë e përvitshme anti-covid/Shefi i Pfizer: Zgjidhje më e mirë se doza përforcuese
24/01 11:55
Gazetari në Greqi bën raportimin e pazakonshëm nën flokët e dëborës | Breaking Top News
24/01 11:51
Top News – Britania akuzon Rusinë / Përpjekje për qeveri ‘kukull’ të Moskës në Ukrainë
24/01 11:49
Top News – ‘Skifterët’ shqiptarë në Itali/ Vjedhin shtëpinë e ish-futbollistit të Milanit
24/01 11:39