Top News-SPAK mbyll hetimet/Shpall të pandehur dy ish-anëtarët e Kushtetueses
03/08/2021 13:39

Prokuroria e Posaçme, SPAK mbyll hetimet për dy ish-anëtarët e Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja dhe Fatos Lulo, duke i shpallur si të pandehur për fshehje të pasurisë. “Fatos Lulo i akuzuar për veprën penale të “Refuzimi për deklarim, mosdeklarim, fshehja ose deklarimi i rremë i pasurive, interesave të personave të zgjedhur dhe nëpunësve pulbikë ose i çdo personi tjetër që ka detyrimin ligjor për deklarim”, kryer në formën e deklarimit të rremë” thuhet në njoftimn e SPAK. Të njëjtat akuza rëndojnë edhe ndaj ish-kryetari të Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja. Fatos Lulo ishte i pari nga radhët e togave të zeza që iu nënshtruar vettingut dhe gjithashtu i pari që humbi vendin e punës për shkak se Komisioni i Pavarur i Kualifikimit arriti në përfundimin se pasuria e tij prej qindramijëra eurosh nuk mund të justifikohet me burime të ligjshme.

Top News-Tabaku kritikon planin ekonomik/‘Vizioni i Ramës, varfërimi i familjeve shqiptare’
26/09 17:56
Top News-Ekstazi e kokainë nga Norvegjia e Arabia Saudite/Tre të arrestuar e tre të të proceduar
26/09 17:56
Top News-Lufta e demokratëve/Nishani-Basha i ka vënë minat partisë
26/09 17:55
Top News – ‘4 përqind janë rimbursuar’/COVID-19,Vokshi-do kërkojmë llogari në komision
26/09 17:55
Top News – Shpejtësi, telefon e parakalime/‘Spiunët’ që heqin patenta dhe gjobat marramendëse
26/09 17:38
Top News – Armë e drogë në Shkodër/ Arrestohet 33 vjeçari, do të përballet me drejtësinë
26/09 17:38
Top News – Veliaj sjell nismën e re/ Një mundësi për të prezantuar Tiranën…
26/09 17:01
Top Channel/ Pronari jeton prej vitesh në Angli/ Fëmijët gjejnë 2 pushkë në banesën e tij
26/09 16:23
Top Channel/ Veliaj i dorëzon medaljen e mirënjohjes së Tiranës sizmologut Shyqyri Aliaj
26/09 15:45
Top Channel/ Sfidat e Tiranës në sytë e reporterëve të rinj nga Ballkani
26/09 15:41
Top Channel/ Deri në 180 km/h në Baypass-in e Fierit/ Ndëshkohen 29 shoferë gjatë 48 orëve
26/09 15:29
Top News – Të hënën fillon shkolla… / Orë të shkurtra, mësim me turne! Kushi uron nxënësit
26/09 15:13
Top News-Protestuan kundër vaksinimit me detyrim/ Nën hetim 10 organizatorët, policia: nxitën dhunë
26/09 13:51
Top Channel/ 50 DJ të njohur mblidhen në “Ranën e Hedhun” për festën që i jep fund plazhit
26/09 12:48
Top Channel/“Do iki në Belgjikë…”, dita e fundit në shkollë e nxënëses të klasës së 6-të në Lushnje
26/09 12:45
Top Channel/ “Jo mësim me turne”, nisma e prindërve dhe nxënësve me firmosjen e një peticioni online
26/09 12:43
Top Channel/ “Opera e Tiranës” sonte në Exclusive, dokumentari me mbresat dhe kujtimet e artistëve
26/09 12:29
Top Channel/ Në Sazan për fundjavë, nuk ndalet fluksi i turistëve në Vlorë
26/09 12:25
Top Channel/ Interesi për arsimin professional. Lezhë, kërkesa për biznes dhe turizëm
26/09 12:10
Top Channel/ Kohë festash në juglindje, qytetarët: Të mos e mbajmë shpresën vetëm te panairet
26/09 11:45