Top News – ‘S’mund të ktheheni te Dash Sula’/ Rama nga Peqini- opozita e do Shqipërinë për vete
19/04/2021 15:01

Kryeministri Edi Rama në kuadër të fushatës për zgjedhjet parlamemtare te 25 prillit ka zhvilluar një takim në Peqin. Ai u premtoi banorëve se shumë shpejt do të filloj puna për do të transformimin e sheshit qendror duke sjellë investimet si dhe shtoi së do të krijojë treg pune për të rinjtë përmes mësimit të programimin kompjuterik. Rama gjithashtu tha se do të bëjmë amnistinë fiskale të parave të emigrantëve që të vijnë të investojnë këtu dhe se do i japin 5 mijë euro grant për emigrantët që kthehen dhe hapin biznes në Shqipëri. Ai i ka bërë thirrje qytetarëve që në 25 prill të votojnë për Partinë Socialiste, pasi sipas tij Kryemadhi, Basha, Berisha dhe Meta e duan Shqipërinë vetëm për vete. Nuk mund të ndodhi që Peqini dhe Elbasani të kthehen prap te Dash Sula. Është e pamundur, por nuk mund të kthehesh prap as te Luli, Saliu, Likja dhe Mona sepse dallimi është shumë i qartë. Ata e duan Shqipërinë për vete. Ne e duam për njeri-tjetrin për Shqipërinë. Në 25 prill të marrim një vendim të qartë dhe të prerë. Ta bëjmë Shqipërinë të ardhmen tonë me forcën e bashkimit tonë. Të bashkuar nuk ka asgjë që na ndal, ne nuk na ndali dot tërmeti, virusi. Nuk na ndal gjë në rrugën tonë.

Top News – Beteja për Vjosën/ ’Të shpëtojmë’ lumin e fundit të egër të Evropës
14/05 15:44
Top Channel/ Ishmi, lumi më i ndotur/ Aksioni për pastrimin e grykëderdhjes së lumit në det
14/05 15:31
Top Channel/Kërkohej për vrasjen e Everest Çakës, i iku policisë me pranga në duar.Flet i arratisuri
14/05 15:29
Top Channel/ Policia, kundër ndërtimeve pa leje/ Rama: Pse kapni një mur në male dhe asnjë…
14/05 15:26
Top News – Gjendet një predhë e paplasur/ Vlorë, dyshohet se i përket luftës së dytë botërore
14/05 15:24
Top Channel/ Taksistët protestojnë, kërkojnë punë/ Pengohet të marrin pasagjerë në rrugët e kthimit
14/05 15:15
Top News – Formulari i ri që marrin shoferët/ Si do veprohet në rastet e aksidenteve të lehta
14/05 15:14
Top Channel/ Lushnje, mbyten pas aksidentit dy persona/ Makina humb drejtim, bie përmbys në kanal
14/05 15:13
Top Channel/ Makinat ende pa kontroll teknik/ Prej 6 muajsh mjetet e vjetra lëvizin pa kolaudim
14/05 15:09
Top Channel/ Gjysmë metri breshër në Shkodër, dëme kolosale në bujqësi
14/05 15:03
Top Channel/ Bledi Çuçi: Nuk do ketë asnjë çedim! Të fillojmë organizimin për mbrojtjen e territorit
14/05 14:43
Top Channel/Banori zbulon si e gjeti predhën e paplasur në Vlorë: Ja hoqa dheun dhe e ngrita me duar
14/05 14:38
Top Channel/ Gjonaj: Jo vetëm gjoba! Objekti i ndërtuar pa leje do të konfiskohet për interes publik
14/05 14:36
Top Channel/ Klosi tregon ç’duhet të bëjmë për të pasur një sezon turistik të qetë
14/05 14:36
Top Channel/ Aksident i rëndë në Lushnje, babë e bijë humbin jetën
14/05 14:05
Top News – Shqipëria merr zyrtarisht kryesimin/ Presidenca e nismës Adriatiko-Joniane
14/05 12:57
Top Channel/ Pandemia ndikoi te profesionet/ Më së shumti e ndjenë arsimtarët
14/05 12:35
Top Channel/ Muzeu kërkon turistë/ Dy vjet pas hapjes në Lezhë ka rënie vizitorësh
14/05 12:34
Top Channel/ Temperaturat e larta dhe rënia e menjëhershme e tyre shkaktuan breshërin në Shkodër
14/05 12:28
Top Channel/ Breshër i pazakontë në Shkodër/ Për 7 orë mbetet në rrugë, hiqet me ekskavatorë
14/05 12:27