Top News – Si u zbulua plani i vrasjes së ‘Rrumit’/Shkatërrohet grupi kriminal, 15 në pranga
04/10/2022 16:44

Pengmarrja për pak minuta e njërit prej vëllezërve Beqiraj në autostradën Durrës-Tiranë, ka shërbyer si shkak për shkatërrimin e një grupi kriminal me bazë në Durrës. Mes tyre janë një polic burgjesh si dhe një ushtarak. Në total u arrestuan 15 persona, njëri nga të cilët ishte aktualisht në burg në kuadër të operacionit Plumbi I Artë, Ilirjan Feçi. Personat që shihni në tabelë janë të arrestuarit dhe të shpallurit në kërkim në kuadër të operacionit “Porositësi”: Të arrestuar: Gentjan Beqiraj Indrit Beqiraj Flamur Bejko Pellumb Hoxha Idajet Hoxha Armand Dalipi (Daka) Fatjon Myrta Blerim Elezi Gentian Sheshi Kujtim Deliallisi Albano Hajdari Fatjon Hajdari Armando Lama Altin Celami Ilirjan Feçi – i arrestuar më parë Të shpallur në kërkim: Agron Bejdolli, Aleksander Laho alias Pellumb Muharremi, Dritan Ferra alias Dritan Muça alias Dritan Prifti, Alban Skonja, Kevin Zeneli alias Kevin Suçi. Policia gjithashtu sekuestroi në cilësinë e provës materiale : 1 kallashnikov, municion luftarak, 4 kilogramë eksploziv, 4 automjete, nga të cilat 2 blinduara, 2 motoçikleta, lëndë narkotike kokainë, etj. Detajet sa I takon këtij operacioni të rëndësishëm policor I dha vetë drejtori I ri I Policisë së Durrësit, Skënder Hita.

Top News – Plagosi në operacion një shtetas egjiptian / Polici pezullohet, ndalohen 13 klandestinë
05/12 22:52
Top Channel/ Nis magjia e festave, ndizen dritat në sheshin “Skënderbej”
05/12 22:45
Top News – Disa orë përpara Samitit të BE, Rama sheh nga afër sallat ku do zhvillohen punimet
05/12 21:45
Top Channel/ Primaret për Tiranën, Alimehmeti tërhiqet nga balotazhi
05/12 21:24
Top News – Shqiptarëve t’u hiqet e drejta e punës!/ Britania kërkon zgjidhje për emigrantët
05/12 20:54
Top News – Pas operacionit policor plagoset egjiptiani / Kukës, një i arrestuar me 13 klandestinë
05/12 20:37
Top Channel/ Samiti i BE në Tiranë/ Mbërrijnë kryeministrat. I pari ai kroat dhe kryeministri grek
05/12 19:45
Top Channel/ Shqipëria më shtrenjtë se Greqia! Autostrada greke 6.2 mln €/km! Lekaj-Fier 7 mln euro
05/12 19:34
Top News – Banda shqiptare që vepronte në Spanjë / Ndërhyn Policia, 5 të arrestuar për trafik droge
05/12 19:32
Top News- Rusia ‘pushton’ samitin e Tiranës/Hijet e luftës në BE dhe frika për Ballkanin
05/12 19:31
Top News – Të parët për Samitin e Tiranës / 11 delegacione mbërritën të hënën në Shqipëri
05/12 18:14
Top News – ‘Jam bukëpjekës, desha të shlyej borxhin’! / Dënohet shqiptari, punonte në ‘shtëpi bari’
05/12 18:10
Top News – Në terren edhe FNSH dhe trupat e Gardës/ Për samitin e Bashkimit Evropian dhe protestën
05/12 18:08
Top News – 5 zonat e shpërndarësve të drogës në Tiranë / Policia merr vendimin për survejim intensiv
05/12 17:58
Top News – Axhenda zyrtare e Samitit të BE në Tiranë / 44 delegacione, takime dhe konferencë shtypi
05/12 17:24
Top News – E pëson ish-drejtori i Tatimeve në Vlorë/ Merret vendimi, sa pasuri iu sekuestruan
05/12 17:13
Top News – Policia, ‘një sy më shumë’ për sistemin TIMS/ Shkak, Samiti i BE dhe protesta e opozitës
05/12 16:44
Top News – Rriten kostot e ndërtimit / Karburantet shtrenjtojnë blerjen e një banese të re
05/12 16:17
Top News- Kampet e internimit bashkojnë demokratët/ Kërkohet shpallja muze e burgut të Spaçit
05/12 16:09
Top Channel/ Tirana do bllokohet. Nuk do lejohet qarkullimi në rrugët kryesore
05/12 15:35