Top News – Sherri për pronën në Lushnje/ Nga vrasja e 2 viteve më parë te plagosja e 60-vjeçares
31/03/2023 15:02

Detaje të reja janë bërë me dije nga atentati i së enjtes në Lushnje, ku një person qëlloi me armë drejt një automjeti dhe la të plagosur Bajame Senejan. Policia dyshon se autori ëshë shtetasi Armaldo Hasalla, ndërsa ende nuk kanë rënë në gjumët e këtij të fundit, ndonëse kanë ngritur pika kontrolli dhe postblloqe prej 24 orësh. Atentati lidhet me një përplasje, për cështje pronësie mes dy familjeve të fisit Hasalla, konflikt i cili nisi në korrik të vitit 2021. Për cështje pronësie, dy familjet u konfliktuan me njëri tjetrin në muajin korrik të vitit 2021, debat i cili përfundoi në përdorimin e armëvs dhe me një person të vdekur. Pas konfliktit midis dy familjeve, Kastriot Hasalla vrau me armë zjarri Romeo Hasallën dhe për këtë ngjarje ai u dënua me 35 vite burg. Të enjten, u zhvillua seanca gjyqsore e rradhës për bashkëpunëtotet e Katriotit, konkretisht për vëllain e tij Afrimin dhe djalin e tij Marjusin. Ky i fundit u dënua me 1. 6 vite burg, ndërsa Afrimi me 2 vite burg.

Top News – Turi i falënderimeve/ Rama në Fier- Kadastra do të kalojë online
05/06 22:08
Top News – Qindra trupa të NATO-s mbërrijnë në Kosovë/ Aleanca sjell ushtarë shtesë pas tensioneve
05/06 21:25
Top Channel/ Ekrani i Artit/ Në Shkodër u zhvillua edicioni i gjashtë i festivalit të filmit
05/06 20:52
Top News – BE planifikon takim Kurti –Vuçiç/ Pas takimit me Vjosa Osmanin në Moldavi
05/06 20:42
Top News – “Hetoni sulmet serbe ndaj gazetarëve’, CPJ apel Kosovës
05/06 20:42
Top News – Rinumërimi i votave të 14 Majit/ Në Rrogozhinë nuk ndryshon gjë, do hapet edhe Belshi
05/06 20:41
Top Channel/ “Do përdorim çdo opsion”!Blinken: SHBA nuk do e lejojnë Iranin të marrë armë bërthamore
05/06 20:33
Top Channel/ Sylvinho: Na presin 7 finale! Ndeshja e Shqipërisë me Moldavinë në arenën kombëtare
05/06 20:31
Top Channel/ “Dëbuam 1800 shqiptarë”, fjalimi i kryeministrit Rishi Sunak në Parlament
05/06 20:25
Top Channel/ Lajcak dhe Escobar sot në Prishtinë, ndërkombëtarët ndërhyjnë për krizën në veri
05/06 20:24
Top Channel/ Kampionët e Tiranës/ Veliaj takon volejbollistët dhe basketbollistët që morën trofeun
05/06 20:15
Top Channel/ “Natë Evropiane”, shfaqja e përbashkët e Kastriot Tusha me Josif Gjipalin
05/06 20:08
Top Channel/ Rritje pagash me 20%, dhurata e spitalit ditor KEIT për punonjësit e saj
05/06 20:05
Top Channel/ Gazeta gjermane: Politikat e Kurtit, në përputhje me planet serbe për destabilizim
05/06 19:56
Top Channel/ “Zarfi i ëmbël” e lë në burg, zyrtarja e lartë e shëndetësisë u arrestua për korrupsion
05/06 19:48
Top Channel/ Rezultati nuk ndryshon në Rrogozhinë, “Bashkë fitojmë” u ankua se u vodhën votat
05/06 19:47
Top Channel/ PD, zgjedhje të reja/ Pas humbjes në zgjedhje kërkon të riorganizohet
05/06 19:43
Top Channel/ Rama: Do mbyllim dyert e kadastrës, brenda qershorit përmbysim rendin
05/06 19:39
Top News – Hapet tenderi për elektriket/ Pikat e karikimit të mjeteve, në bregdet e kufi
05/06 19:13
Top Channel/ Dita Botërore e Mjedisit, Kumbaro përvesh mëngët dhe pastron Vlorën: Pastërtia sfidë
05/06 18:34