Top News – SHBA, vrasja e adoleshentes/ Publikohen pamjet nga kamera e policit
22/04/2021 13:47

Zyrtarët e policisë në Kolumbus të Ohajos, kanë publikuar pamjet në të cilat shihet oficeri që qëllon për vdekje adoleshenten me ngjyrë që sulmoi dy femra me thikë. “Ne nuk kemi ende të gjitha faktet por ne dihmë që një 16 vjecare, një fëmijë i këtij komuniteti, u nda nga jeta në mënyrë tragjike”, tha kryebashkiaku Andreiu Ginther. “Pyetja më e rëndësishme është; a duhej ajo të vdiste?” shtoi ai. “Si arritëm deri këtu. A është ky një dështim i komunitetit tonë. Dikush mund të jetë fajtor por të gjithë ne jemi përgjegjës”. Një hetim ka nisur tani për të përcaktuar nëse oficeri i përfshirë në rast ka gabuar apo jo. Policia e identifikoi oficerin që qëlloi si Nikolas Reardon, që u punësua në dhjetor 2019. Oficeri është pezulluar përkohësisht nga shërbimi në terren në pritje të hetimit. Vrasja tragjike vjen në një kohë kur përdorimi i forcës nga policia në të gjithë vendin është nën polemika. Në shkurt, ish oficeri i policisë në Kolumbus, Adam Coy, u padit për vrasjen e Andre Hill, një 47 vjecari afro amerikan. Të mërkurën vonë, një turmë demonstruesish, përfshirë studentët e universitetit shtetëror të Ohajos, marshuan në qendër të qytetit duke thirrur Jeta e njerëzve me ngjyrë ka rëndësi dhe mbani dorën. Mos qëlloni.

Top News – Shqiptari me sjellje të çuditshme/ Itali, policia e prangos me 80 mijë euro
15/05 20:48
Top Channel/ Itali, qindra protestojnë në Romë në mbështetje të Palestinës – Pa koment
15/05 20:44
Top Channel/ Libani mban zi për të riun e vrarë nga zjarri izraelit në protestat kufitare – Pa koment
15/05 20:43
Top Channel/ Policia shpërndan me forcë demonstratën pro-palestineze në Paris – Pa koment
15/05 20:43
Top Channel/ Ushtarët në Liban ndalojnë demonstruesit të kalojnë kufirin me Izraelin – Pa koment
15/05 20:42
Top Channel/ Ushtria e Izraelit publikon video të sulmeve në qytetin e Gazës – Pa koment
15/05 20:42
Top Channel/ Gaza, avioni izraelit godet ndërtesën me zyrat e agjencive Associated Press, Al-Jazeera
15/05 20:41
Top Channel/ Izraeli shemb ndërtesën e zyrave mediatike të agjencive AP e Al Jazeera – Pa koment
15/05 20:41
Top News – Gjermania, gati për disa lehtësira/ Nisin me vaksinim masiv dhe në supermarkete
15/05 20:32
Top Channel/ Qëllohen zyrat e gazetarëve/ Gaza, 1 orë më parë ushtria izraelite dha urdhër evakuimi
15/05 19:36
Top News – Polumbarët amerikanë në detin Jon/ Në gjurmët e anijes që u godit nga britanikët
15/05 18:15
Top News – Raketat nuk kursejnë as mediat/ Shkatërrohen Al Jazeera dhe Associated Press
15/05 17:56
Top News – Ambasada shqiptare në rrezik sulmi/ Izrael, frikë e madhe nga raketat e Hamasit
15/05 17:55
Të Pasurit | Jack Ma | Miliarderi kinez që zemëroi partinë | Top News
15/05 17:15
Top Channel/ Sonda kineze zbret me sukses në sipërfaqen e planetit Mars
15/05 15:48
Top Channel/Izraeli futi në kurth Hamas, u fshehën në tunele dhe u vranë gjatë bombardimeve nga ajri
15/05 15:47
Top Channel/ Momenti kur raketa izraelite shemb godinën e “Al Jazeera” dhe “Associated Press”
15/05 15:10
Top Channel/ Macja ka vërtet shtatë shpirtra/ Hidhet nga kati i pestë dhe mbijeton
15/05 14:40
Top News – Apeli i OBSH për shtetet e pasura/ ‘Dhuroni vaksina për vendet e varfra’
15/05 13:46
Top News – Vijojnë sulmet e Izraelit në Gaza/ Hamasi kundërpërgjigjet me raketa
15/05 13:38