Top News – Reshje dëbore dhe shiu në të gjithë vendin! Çfarë parashikon moti për ditën e diel
26/11/2022 20:10

Dita e dielë pritet të sjellë ulje temperaturash deri në -1 gradë në vendin tonë, sidomos në zonat malore. Meteorologët parashikojnë se verilindja dhe juglindja do të kenë intensitet të lartë të reshjeve të dëborës, ndërsa pjesa tjetër e territorit do të jetë nën sundimin e shiut. Edhe për diten e dielë, parashikohet të ketë kthjellime në ultësirën perëndimore, si dhe vranësira në zonat malore. Gjithashtu pritet shtim gradual i vranësirave të cilat do të mund të gjenerojnë reshje të pakta dhe të izoluara shiu në zonat jugore dhe pjesërisht në zonat veriperëndimore. Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por do të ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 14°C. Ditët e fundit në vendin tonë reshjet e dendura të shiut, sollën përmbytje të mëdha në qakrun Shkodër dhe Lezhë. Dhjetra familje u evvakuan, disa prej të cilëve u strehuan në konvikte dhe disa të tjerë tek familjarët e tyre. Përmbytjet e mëdha, rezultuan fatale për dy persona, babë e birë në Malësi të Madhe, të cilët ndërruan jetë pasi automjetin e tyre e mori rrjedha e lumit.

Top Channel/ Vdes në aksident vajza në Tiranë, në një javë policia gjobit qindra drejtues mjetesh
07/02 21:34
Top Channel/ Arrestohet shoferi i autobusit të linjës ndërkombëtare, s’deklaroi 48 mijë euro
07/02 21:33
Top Channel/ Kërcënuan me kallashnikov të riun, arrestohen tre të rinj në Vaun e Dejës
07/02 21:32
Top Channel/ Të përmbytur nën acar! Shkodër, jeta e vështirë mes ujit në temperatura nën -3 gradë
07/02 19:52
Top Channel/ Adoleshentë të varur nga droga! Mjekët tregojnë shtimin e rasteve, “kokainë dhe alkool”
07/02 19:49
Top Channel/ Me ankthin e tërmetit! Rrëfimi i nënës për vajzën e saj studente mjekësie në Turqi
07/02 19:38
Top News – ‘Shqipëria, destinacioni i Verës’/ The Sun përzgjedh vendin tonë për britanikët
07/02 19:01
Top News – Avokati i Stela Gugalljas përgënjeshtron lajmin e arrestimit: Është i rremë
07/02 18:54
Top News – Rënia e ashensorit në Astir/ ISHMT- Nga mbipesha, nuk ishte i regjistruar
07/02 17:51
Top News – Grushta me policinë e pistoletën gati për qitje, neutralizohet 41-vjeçari
07/02 17:50
Top News – I fundit që shoqeroi Ervis Martinajn/ Gjykata e Lartë i thotë ‘Jo’ Jeton Lamit
07/02 17:22
Top Channel/ Protestë për urën e Zogut, monumenti i kulturës po shembet
07/02 17:14
Top News – Tjetër prag tragjedie nga ashensorët, siguria ‘jetime’
07/02 16:39
Top News – Kërcënim me jetë dhe djegie makinash/ Arrestohet grupi i ‘të fortëve’ në Vaun e Dejës
07/02 16:31
Top Channel/ SHBA, ndihmë Shqipërisë, 50 milionë dollarë për pasojat e sulmit kibernetik nga Irani
07/02 15:59
Top Channel/Arrestohen shitësit e fëmijës,u denoncuan në “Fiks Fare” babai, do e shiste 5 mijë euro
07/02 15:45
Top Channel/ Bie ashensori në Tiranë , plagosen dy bashkëshortët pasi kabina ra 5 kate
07/02 15:38
Top Channel/ Burg për Alda Klosin, Ish- bashkëpunëtores së Ahmetajt i caktohet masa në QSUT
07/02 15:33
Top Channel/ Shqiptarët në zonën e tërmetit, Konsullja e Shqipërisë: Janë gra të martuara me turq
07/02 15:31
Top News – 400 mijë euro pa pronar/ Avokati Alda Klosit ‘shpërthen’ ndaj Rozeta Dobit
07/02 15:19