Top News – Rama tërhiqet nga rritja e çmimit të energjisë!
30/09/2022 11:38

Fasha 800 KW për të gjithë konsumatorët familjarë të energjisë elektronike nuk do të hyjë në fuqi më 1 tetor. Kryeministri Rama ka paralajmëruar konferencë për mediat për të dhënë një lajm pozitiv. “Për ta bërë Shqipërinë një vend energjetikisht sovran dhe eksportues të energjisë. Hë për hë nuk i përballojmë dot nevojat dhe duhet të dalim në treg. Por unë dhe kjo qeveri jemi këtu për të mbrojtur konsumatorët por edhe për të mos bërë asgjë pa bërë që barra e kësaj lufte të lehtësohet sa më shumë. Jam këtu për t’ju thënë se sot kam një lajm pozitiv pasi mbrëmë diskutuam deri vonë. Kërkesa ishte 17 mijë KËH sot është 11 mijë. Kur e lëshuam fashën kjo kërkesë ishte më lartë saç është sot pra. Ulja e temperatuirave ka ndikuar por edhe ka një ndikim një qasje pozitive e abonentëve familjarë për ta kursyer energjinë. Edhe në Fierzë kemi pasur prurje të mira. Ndaj edhe në këto kushte, bazuar në një analizë të detajuar, ne vendosëm që aplikimi i fashës 800 kËH të mos hyjë në fuqi më 1 tetor”, tha Rama.

Top Channel/ Tjetër shpërthim në Mitrovicë të Veriut, tmerrohen personat e pranishëm
06/12 21:12
Top Channel/ Gjyqi për fatin e PD/ Gjykata e apelit vendos të shtyjë sërish. Mungonte një gjyqtar
06/12 19:55
Top Channel/ Dënohet sulmi ndaj Berishës/ Reagime nga Begaj, Rama, Basha dhe ambasada e SHBA
06/12 19:54
Top Channel/ Goditet me grusht Berisha/ Agresori Gert Shehu, policia: Person me çrregullime psikike
06/12 19:53
Top Channel/ Protesta e opozitës/ Berisha reagon pas sulmit: Agresori është agjent i policisë
06/12 19:51
Top News – I riu që goditi me grusht ish-kryeministrin / Policia mohon, nuk ka qenë asnjëherë agjent
06/12 19:39
Top Channel/ Deklarata e samitit/ BE tregon angazhimet për Ballkanin dhe krizat që prekin Europën
06/12 19:38
Top Channel/ Samiti i BE në Tiranë/ Për Ukrainë, Energjinë, Kosovën dhe Ballkanin
06/12 19:34
Top News – Gert Shehu në databazën e Policisë! / Hakerat iranianë publikojnë të dhëna ‘sekrete’
06/12 19:25
Top News- Si u ça kordoni mbrojtës i Berishës/ Veprimet e dyshimta të autorit para sulmit
06/12 19:24
Top News – Konferenca pas Samitit/ BE vlerëson progresin, por emigracioni mbetet problem
06/12 19:21
Top News – Ndalohet pas statusit kundër Vuçiç / Ballist Morina-Pas 72 orësh armik i popullit…!
06/12 19:18
Top News – Vendi i parë nga Ballkani në BE për 2 vite/Varhelyi për Top News- Gati për hapin e madh!
06/12 19:10
Top New – Roaming u hoq nga ‘Berlini’/ Bregu tregon prapaskenat e paktit për Top News
06/12 18:59
Top News – Deklarata e përbashkët e Samitit / BE zotohet të kthejë zgjerimin në prioritar
06/12 18:57
Top News – Aksident në Lezhë, plagosen dy persona; njëri fëmijë
06/12 18:35
Top News – Rama dhe Begaj dënojnë sulmin ndaj Berishës/ Kryeministri shmang emrin e paraardhësit
06/12 18:27
Top Channel/ Po ecnin anash rrugës, makina përplas fëmijën dhe të rriturin në aksin Lezhë-Milot
06/12 18:23
Top Channel/Një person mban nga krahu agresorin,dalin pamje të reja të dhunimit të Berishës
06/12 18:01
Top Channel/ Liderët do dalin në konferencë! Përfundon samiti i Tiranës BE-Ballkani Perëndimor
06/12 17:12