Top News – Pyjet në flakë afër Athinës / Zjarret i afrohen shtëpive, nisin evakuimet
21/09/2021 14:17

Në fillim të gushtit, Greqia u godit rëndë nga temperatura rekord dhe zjarre të egra nëpër pyje që shkatërruan më shumë se 100 mijë hektarë tokë. Tani, një tjetër zjarr ka shpërthyer në Nea Makri, 38 km në veri lindje të Athinës, duke shkrumbuar pisha e bredha. Zjarrfikësit, duke parë se flakët i janë afruar shtëpive, kanë urdhëruar evakuimin e banorëve.

Top News- Alarm në Greqi/Mbërrin varianti më ngjitës i Covid-19
28/10 19:37
Top News-‘A do nisë lufta në dhjetor’/Gazeta franceze analizë tronditësë për Ballkanin
28/10 16:54
Top News- Mali i Zi i shpall luftë mafies/Ligj Antimafia për ‘shtypjen’ e krimit të organizuar
28/10 16:42
Top News- Serbia del hapur kundër SHBA/Vuçic-Mbështesim Kinën në lidhje me Tajvanin
28/10 16:35
Top News – Kurti: Nuk ndihem i rrezikuar / U kërcënua me jetë, rriten masat e sigurisë
28/10 15:37
Top News-‘A do nisë lufta në dhjetor’/Gazeta franceze analizë tronditësë për Ballkanin
28/10 15:33
Top News – Kishin lidhje me Hezbollahun / Kosova, sanksione për 7 individë dhe 1 kompani
28/10 11:48
Top Channel/”Kush nuk justifikon pasurinë, ia merr shteti”:Mali i Zi,dorë të hekurt anti-korrupsion!
28/10 11:45
Top Channel/ 50 mijë euro për të vrarë Kurtin; serbi dërgon mesazh-blindohet banesa e kryeministrit
28/10 11:33
Top News – Shpërblim për vrasjen e Kurtit / Kryeministri i Kosovës nën masa të shtuara sigurie
28/10 10:57
Top News- Haga hedh poshtë kërkesën / Thaçi mbetet në paraburgim
27/10 21:22
Top News – ‘Mjaft me politikat nacionaliste’ / I dërguari amerikan kritikon lidërët e Ballkanit
27/10 18:34
Top News- Do të jetë katastrofik / Vuçiç paralajmëron aksion të ri në Veri
27/10 17:15
Top News- Dozë e dytë për të hyrë në kafe/Maqedonia e Veriut ‘dënon’ të pavaksinuarit
27/10 15:15
Top News – Rriten çmimet në Kosovë / Qeveria, paketë për të ndihmuar qytetarët
27/10 14:25
Top News – Mjaft me agresivitet! / Kryeministri grek apel Turqisë: Të ulemi në bisedime
27/10 14:24
Top Channel/ Vuçiç paralajmëron tensione:”Në 6 nëntor, aksion tjetër në veri të Kosovës”!
27/10 14:22
Top News- Bazë amerikane në Mitrovicë / Ekspertët-SHBA t’i japë mesazh të prerë Serbisë
26/10 18:11
Top News-‘Dënohen’ edhe të vaksinuarit / Propozimi në Greqi, të testohen ata që janë vaksinuar
26/10 17:54
Top News-Greqia me dorë të hekurt/ 5 mijë euro gjobë 17-vjeçares që theu karantinën
26/10 17:25