Top News – PS zyrtarizon kandidatët/ Rikonfirmohen kryetarët, në Vlorë ‘mbijeton’ vetëm Goro
25/03/2023 23:07

Kryesia e Partisë Socialiste votëbesoi në pjesën dërrmuese të 61 bashkive kryetarët aktualë të tyre, duke i propozuar si kandidatë edhe për në 14 maj. Me përjashtim të Bashkisë së Vlorës, ku dihej që Dritan Leli nuk do të rikandidohej më, në të gjitha bashkitë e tjera të mëdha, socialistët vijuan me emrat që janë aktualisht në detyrë. Në Tiranë Kryesia konfirmoi zyrtarisht Erion Veliajn bashkë me katër kryetarët aktualë të bashkive të tjera të qarkut. U rikonfirmuan gjithashtu edhe emrat e kryetarëve aktualë të bashkive në dy bastionet e Partisë Demokratike, Tropojë e Kukës. Në Kukës, Safet Gjici do të kërkojë të ruajë këtë pozicion, pasi e mori postin pa garë në 2019, ndërsa Rexhë Byberi do të përpiqet të bëjë të njëjtën gjë në Tropojë. Qarku i Vlorës është qarku me më shumë rrotacione, ku nga shtatë kryetarët aktualë vetëm Jorgo Goro në Himarë u rikonfirmua. Emra e të rinj nisin që nga Vlora me Ermal Dredhën e në Sarandë me Olti Çaçën. Në Selenicë Nertil Bellaj, kandidat i propozuar nga Blendi Klosi u zgjodh para emrit të propozuar nga deputeti Vullnet Sinaj. Nga shtatë bashkitë e qarkut të Elbasanit, në katër u konfirmuan kryetarët aktualë, në tre të tjerat emra të rinj. Gledjan Llatja në Elbasan, Andis Salla në Cërrik, Arif Tafani në Belsh dhe Nuri Belba në Përrenjas u rikonfirmuan, ndërsa deputeti Besjan Ajazi u propozua si drejtuesi i ri i Bashkisë së Gramshit dhe Mariglen Disha për Librazhdin.

Top Channel/ U shiste grupeve kriminale armë, mina dhe kapsolla, arrestohet 66-vjeçari në Lezhë
02/06 10:47
Top News – Pallatet e konfiskuara do shiten me ligj / Tre kategori përfituese, afatet dhe procedurat
02/06 10:30
Top Channel/ Plagosje me armë në Shijak! Autori identifikohet dhe shpallet në kërkim
02/06 10:22
Top News – Vodhi një qytetar, rrahu një tjetër / Arrestohet nënkomisari i policisë në Shkodër
02/06 10:10
Top News – Influencerat rrezikojnë burgun, Franca miraton ligjin për aktivitetin në rrjetet sociale
01/06 23:02
Top News – Borrell ultimatum Kosovës: Plotësoni tre kërkesat tona, ose përballuni me pasojat
01/06 22:53
Top News – Kurti-Nuk më ka zgjedhur SHBA por populli!/ Kryeministri rrëfen raportet me ambasadorin
01/06 22:20
Top News – Rrëzohet Biden, presidentin amerikan nuk e mbajnë këmbët në ceremoninë e diplomimit
01/06 22:11
Top News-Minimaliste, por moderne/Kiara Tito poston foto nga shtëpia e re
01/06 21:52
Top News – Serbët me simbolet e Wagnerit në Kosovë/ ‘Gjurmët’ ruse mes protestave në Veri
01/06 21:50
Top News – Komandanti i KFOR-it- Ushtarët tanë heronj/ Parandaluan viktima në Kosovë
01/06 21:47
Top News – Osmani përballet me Vuçiç!/ Presidentja-Tërhiq ushtrinë nga kufiri me Kosovën
01/06 21:38
Top News – Kosova drejt zgjedhjeve të reja!/ Kërkesa e papritur e Macron dhe Scholz
01/06 21:38
Top News – Serbia vë ushtrinë në gatishmëri/ Raportet dhe deklaratat nga kufiri me Kosovën
01/06 21:37
Top News – Reforma hyn në fuqi në qershor, Ibrahimi: Do të japim shtesat edhe për prillin e majin
01/06 21:21
Top Channel/ Rama përqafon dhe puth në faqe Giorgia Melonin, video bëhet virale
01/06 21:16
Top News-Anulohet ‘Sunny Hill’/Dua Lipa zbulon detajet për vendimin e marrë
01/06 20:47
Top News – Prezantohet projekti për godinën e re të Ambasadës Italiane
01/06 20:45
Top News – Tirana me Akademi Çiklizmi, Veliaj: Dhuratë për fëmijët
01/06 20:45
Top News – I riu vret partneren 7 muajshe shtatzënë/ Itali, gjendet trupi i 29-vjeçares
01/06 20:26