Top News – Nuk kanë të ndalur sulmet në SHBA/ Të shtëna më armë në një supermarket në New York
20/04/2021 22:29

Një punonjës i vdekur dhe 2 të plagosur është bilanci i një sulmi me armë në një një supermarket në New York. Ngjrja e rëndë ndodhi brenda zyrës së menaxherit të marketit, pasi një burrë u fut dhe filloi të gjuante me armë. Sipas njoftimit të autoriteteve, Policia është ende në kërkim të personit të armatosur i cili u pa i veshur i gjithi në të zezë dhe me një maskë. Atentatori u identifikua si 30 vjecari Gabriel Dewitt Wilson, i cili sipas policisë, ka qenë i punësuar në dyqan, por nuk dihet nese vazhdonte tw ishte i punesuar. Burime për NBC, trguan se sulmuesi besohet të jetë arrratisur duke hipur në nëj autobus të casttit. Viktima 49 vjecar ishte pjesë e stafit të pnonjësve në Shop and shop, por ende nuk wshtw bwrw e ditur arsyeja e kwtij sulmi. Ndërsa dy të plagosurit, janë dërguar me urgjencë në spital në gjendje të rëndë shëndetësore. Komisioneri i Policisë së Qarkut Nassau Patrick Ryder tha se kishte qindra njerëz brenda dyqanit në kohën e të shtënave. Policia po u bën thirrje banorëve vendas të qëndrojnë brenda shtëpisë ndërsa personi i armatosur është i lirë, ndërsa shkolla pranë dyqanit u izolua menjëherë pas të shtënave. Presidenti i Stop & Shop Gordon Reid shprehu ngushëllimet për familjarët e viktimave, dhe falenderoi bashkëpunimin e klientëve, dhe partnerëve të cilët iu përgjigjën heroikisht situtës tragjike. Sulmet në SHBA, po kthehen në një kercënim serioz për shoqërinë, pasi po bëhen shumë të shpeshta., ku që prej nisjes së vitit 2021 numërohen 126 sulme me armë në shumë shtete të Amerikës, me 148 persona të vdekur dhe 485 të plagosur. Pamjet: AFP

Top Channel/ Myslimanët në Gaza përjetojnë ferrin, Erdogan kërkon ndihmën e Papës!
17/05 17:14
Top Channel/ Çfarë po gatuhet? Vuçiç braktis samitin e Sllovenisë, s`ka marrëveshje për kufijtë!
17/05 17:14
Top News – Masakër mbi palestinezët/ Erdogan kërkon ndihmën e Papës-sanksione Izraelit
17/05 16:58
Top News – ‘Metroja’ e Hamasit/ Rrjeti nëntokësor që izraeli ka nën shënjestër…
17/05 16:58
Top News – Një tigër në arrati/ Tmerroi Hjustonin për një javë të tërë
17/05 16:57
Top News – Shembet sinagoga/ Izrael, dy viktima dhe mbi 160 të plagosur
17/05 16:11
Top News – Bella Hadid zemëron Izraelin/ ’Kërkon hedhjen e hebrenjve në det…’
17/05 16:11
Top News – Miss Universi 2021/ Përfaqësuesja e Meksikës rrëmben kurorën
17/05 15:27
Top News – Vaksina në formë pilule/ Fauçi konfirmon-po punojmë me pfizer, vjen shpejt
17/05 15:26
Top Channel/ OBSH jep alarmin: Puna me orar të zgjatur, mund “t`ju vrasë”!
17/05 15:15
Top Channel/ Pas valës shkatërrimtare të Covid, Indisë i afrohet cikloni “përbindësh”
17/05 15:14
Top New – Kanali i suezit me dy korsi/ Nis zgjerimi i udhës së rëndësishme detare
17/05 14:56
Top Channel/ Asnjë vdekje nga varianti Indian, ekspertët: vaksina mbron 97%!
17/05 14:29
Top Channel/ Bill Gates i dalin “të palarat”, përse e larguan nga këshilli drejtues
17/05 14:28
Top Channel/ Vrasja e 20 vjecares në Greqi, grabitësit informacione për 100 mijë euro në banesë
17/05 14:06
Top News – Pas njoftimit të ndarjes…/ Bill Gates nën akuza për tradhëti bashkëshortore
17/05 13:12
Top News – Lufta kundër terrorizmit/ SHBA dhe Pakistani bashkojnë forcat
17/05 13:11
Top News – UNICEF i bën apel G7-ës/ Dhuroni vaksina për vendet e varfra
17/05 13:09
Top News – Sikur të mos mjaftonte covidi…/ Një ciklon i tmerrshëm kërcënon tani Indinë
17/05 13:09
Top News – Orët e gjata të punës/ Studimi i OBSH-vrasin 745 mijë njerëz në vit
17/05 12:23