Top News – Mashtruan policinë me prova të rreme/ Si qëndron e vërteta e plagosjes së Marsel Rusit!
12/05/2021 10:57

Puna hetimore e shërbimeve policore të Korçës ka nxjerrë në pah detaje të reja nga plagosja e 33 vjeçarit, Marsel Rusi. Në mbrëmjen e 11 majit, rreth orës 22 e 40, ky shtetas në shoqërimin e mikut të tij Andi Andri janë paraqitur në Spitalin e Korçës. Si pasojë e një plage në fundshpinën e 33 vjeçarit, dy shtetasit kanë kërkuar trajtim mjekësor nga bluzat e bardha. Menjëherë pas marrjes së trajtimit mjekësor, kanë mbëritur uniformat blu për të marrë dëshminë e dy shtetasve. Në deklaratën e tyre, ata kanë pohuar se 33 vjeçari është qëlluar me armë zjarri nga një person tjetër, në hyrje të pazarit të Korçës. Pas punës hetimore të uniformave blu dhe zbardhjes së pamjeve të kamerave të sigurisë në këtë zonë ka rezultuar se dy shtetasit kanë bërë kallzim të rremë, për të devijuar nga e vërteta e ngjarjes. Burimet bëjnë me dije se Marsel Rusi është vetëplagosur në rrethana ende të paqarta dhe haludimet e tij për plagosjen nga një tjetër shtetas janë rrëzuar nga provat policore. Ka mbetur akoma mister arma e zjarrit me të cilën është kryer vetëplagosja, teksa forcat policore po punojnë për zbulimin e plotë të rrethanave të ngjarjes. Dy shtetasit Marsel Rusi dhe Andi Andri janë arrestuar në flagrancë, materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprime të mëtejshme hetimore.

Top Channel/ Pamjet nga aksioni, hoteli në gjirin e Manastirit kthehet në gërmadhë
18/06 16:30
Top News – 3700 ankesa për prokurorë e gjyqtarë/ Por, për 1 mijë prej tyre është marrë vendim
18/06 16:13
Top Channel/ Ndërtimet pa leje/ Prishet hoteli i vetëm në gjirin e Manastirit
18/06 15:50
Top Channel/ Heci i Bënçës. Banorët konfliktohen me kompaninë ndërtuese, dhunohet edhe Auron Tare
18/06 15:19
Top Channel/ Veliu dhe Mehmeti nënshkruajnë Memorandumin e Bashkëpunimit
18/06 15:07
Top News – Vendimi i papritur për 82 mln lekë/ 31 pasuritë miliona euro të Moisi Habilajt
18/06 14:54
Top Channel/ Arbër Çekaj mbetet në burg. Gjykata konfirmon dënimin për trafik droge
18/06 14:44
Top News – Operacion, ‘Gaxhai’ del nga burgu/ I ‘forti’ i Vlorës i dënuar me burg përjetë
18/06 14:15
Top Channel/ Elbasan. Aktiviteti sensibilizues, stop shfrytëzimit të fëmijëve për punë
18/06 14:10
Top News – Kërcënimi për pasurinë e gjyqtarëve/ Do sekuestrohet, kërkesë e ndërkombëtarëve
18/06 14:00
Top News – Urdhrat e prerë në luftën antikrim/ Si duhet të veprojnë strukturat e hetimit
18/06 13:37
Top Channel/ Përplasje mes banorëve të Bënçës dhe pronarëve të kompanisë së asfaltit
18/06 13:30
Top News – Momenti i duhur për kthesën e forte/ Sekuestrimi i pasurisë së të korruptuarve
18/06 13:22
Top News – BE hap rrugët për shqiptarët/ Do lëvizin lirshëm, pas bllokimit një vit
18/06 12:53
Top Channel/ Vlorë. Humb jetën shtetasi austriak, dyshohet se…
18/06 12:45
Top Channel/Leli refuzon ballafaqimin me këshilltarët,kërkon pezullimin nga detyra të Agron Gjipali
18/06 12:37
Top Channel/ Jo punës së fëmijëve/ Aktivitete në Elbasan për sensibilizmin kundër shfrytëzimit
18/06 12:36
Top Channel/ Po vjen i nxehti afrikan/ Të dielën temperaturat shkojnë në 34 gradë
18/06 12:33
Top Channel/ Rregullat e reja për plazh/ Sa po zbatohen në bregdetin e Durrësit
18/06 12:32
Top Channel/ Arbër Çekaj mbetet në burg/ Solli kokainë me banane nga Ekuadori
18/06 12:25