Top News – Gjithcka për shtëpinë e re… / Ronaldo fut me vinc krevatin në rezidencën luksoze
18/04/2021 15:08

Dizanjerët e Christiano Ronaldos , u detyruan të therrisnin një vinc, për të futur krevatin e ri gjigand në dhomën e gjumit të shtëpisë së tij luksoze penthouse, në Lisbonë të Portugalisë. Ky ndryshim erdhi pas një transformimi prej 6 milion eurosh të apartamentit të yllit të juventusit , i cili thuhet se përfshinte edhe një letër murale me vlerë 300.000 euro Louis Vuiton. 36 vjecari u bë blerësi i banesës më të shtrenjtë të shitur ndonjëherë në Portugali në dhjetor të 2019. Sipas mediave portugeze 5 dizanjerë për ambiente të brendshme janë angazhuar për të transormuar pronën e yllit të futbollit dhe të dashurës së tij Georgina Rodrigues. Apartamenti pritet të jetë një nga katër shtëpitë që Cristiano dhe familja e tij posedon, përfshirë një rezidencë në rivirën portugeze Quinta da Marinha, një tjetër me vlerë 4.8 milionë dollarë në Madrid, dhe një rezidencë shtatë katëshe me pamje nga oqeani atlanitik në Madeira. Pasuria e tij arrin në një vlerë neto prej 460 milion dollare, duke e bërë atë futbollistin më të pasur në planet, i cili pasohet nga argjentinasi Lionel Messi.

Top Channel/ Bomba izraelite shkatërron ndërtesën 12-katëshe në Gaza – Pa koment
11/05 21:24
Top Channel/ Berberi në Pakistan ofron prerje flokësh me zjarr e hanxharë mishi – Pa koment
11/05 21:23
Top Channel/ Autoritetet franceze bllokojnë hyrjen në fshatin e vrasjes së dyfishtë Cervennes
11/05 21:23
Top Channel/ Protesta në Afrikën e Jugut për vdekjet e sulmeve izraelite në Palestinë – Pa koment
11/05 21:22
Top Channel/ Mijëra emigrantë kanë mbërritur në ishullin italian të Lampedusa – Pa koment
11/05 21:21
Top Channel/ Nëntë të vdekur në masakrën e shkollës në qytetin rus të Kazan – Pa koment
11/05 21:21
Top Channel/ Marina e SHBA monitoron afrimin e barkave iraniane në ngushticën e Hormuz – Pa koment
11/05 21:20
Top Channel/ Inaugurohet ura gjigante ndërkufitare mes Botswana e Zambia – Pa koment
11/05 21:19
Top News – Negociatat, ende nuk ka një datë! Zbardhet kushti i vetëm i ke për Shqipërinë
11/05 19:53
Top News – Golden Globes në krizë/ Tom Cruise kthen çmimet, NBC pezullon ceremoninë
11/05 18:35
Top News – Nuk formohet dot qeveria/ Bullgari, presidenti shpall zgjedhje te parakoheshme
11/05 18:35
Top News – Babai më pjellor në botë/ Është nga zimbabveja, ka 16 gra dhe 151 fëmijë
11/05 17:48
Top News – ‘Duke pritur Godonë’/ Rama ironizon çeljen e negociatave me BE
11/05 16:47
Top News – Presidenti, SPAK për paratë e pista/ Meta, nga konferencat…tek postimet në Facebook
11/05 16:46
Top News – Si filloi jeta në Tokë…/ Raketa ‘mbush barkun’ me kampionet e asteroidit
11/05 16:46
Top News – Kishat gjermane sfidojnë Papën/ Bekojnë martesat e çifteve gay në shenjë proteste
11/05 16:19
Top News – 6 doza Pfizer gabimisht/ Itali, 23 vjeçarja nuk ka pasoja anësore
11/05 16:18
Top News – Për të parën herë e vetme… / Mbretëresha Elisabetë pa bashkëshortin në parlament
11/05 16:18
Top News – ‘Rizgjohet’ Çernobili/ Çarje të reja bërthamore në reaktorin numër 4
11/05 15:57
Top News – ‘Do ta zhysim Izraelin në ferr’/ Hamasi kërcënon pas vrasjes së 9 fëmijëve në Gaza
11/05 15:57