Top News – Festivali që ndali pandemia në 2020! Rikthehet në Shëngjin me 75 artistët me famë
05/06/2021 20:28

Rikthehet në Shëngjin festivali i përvitshëm Unum festival, që vetëm vitin e kaluar nuk u zhvillua për shkak të pandemisë. Një ndër festivalet më të mëdha botërore, i cili mbledh artistë me famë ndërkombëtare për të luajtuar muzikë elektronike ka startuar në Shëngjin. Mijëra të rinj nga Shqipëria janë mbledhur për të shijuar muzikën elektronike. Unum Festival këtë vit vjen me 75 artistë me famë botërore për t’u dhuruar të rinjve në bregdetin shqiptar 5 ditë dhe netë të paharrueshme. Plot 6 mijë të rinj e të reja kanë ardhur nga Italia, Belgjika, Gjermania, Franca, Holanda, Zvicra nga rajoni e nga përtej Europës dhe kanë mbërritur në vendin tonë për të shijuar jo vetëm muzikën elektronike, por edhe turizmin e Shqipërisë. Ardhja e turistëve nga e gjithë bota, pas një viti pandemi me Covid-19 i cili “gjunjëzoi” ekonominë e Shqipërisë është një ogur i mirë për turizmin. Në faqen zyrtare të Unum në Instagram, vihet se bregdeti është “pushtuar” nga të rinjtë që e adhurojnë muzikën elektronike, teksa shihen duke kërcyer dhe duke e shijuar muzikën në makimum.

Top Channel/ Mik festival rikthehet në Korçë, sjell artistë të njohur nga vendi dhe bota
22/07 19:59
Top Channel/ Festivali HemingWay jazz/ Edicioni i tetë në ditëlindjen e 122 të gjeniut
21/07 19:50
Top Channel/ Pirateria intelektuale: Botuesit diskutojnë çështjen e librit përballë informalitetit
21/07 15:50
Top Channel/ “Të vrasësh kohën”/ Ekspozita e piktorit Adrian Cene në Tiranë
19/07 19:52
Top Channel/ Regjisorja e çmimit Emmy/ 27-vjeçarja nga Tirana e vlerësuar edhe në kinemanë amerikane
17/07 19:52
Top Channel/ Një napolitan në ArtKand/ Vepra është e autorit italian Francesco Mancini
17/07 15:27
Top Channel/ Koncert në kalanë e Beratit/ Muzikë Baroque për personat me aftësi të kufizuar
15/07 16:45
Top Chanel/ 16 vjet në Unesco! Gjirokastra bën bilancin e mbrojtjes së trashëgimisë kulturore
15/07 16:08
Top Channel/ Ferma e kafshëve/ Shfaqja e parë premierë pas 18 muajsh e tetarit Kombëtar
14/07 19:46
Top Channel/Shkodër,ekspozita e studentëve organizohet nga departamenti i arteve tek‘Luigj Gurakuqi’
13/07 19:55
Top Channel/ Rikthimi i Fadil Berishës, fotografi vjen për një ekspozitë bashke me modelen Ina Dajci
13/07 19:52
Top Channel/ Koncertet e fëmijëve. Artistët e vegjël të Libohovës në turne
13/07 12:35
Top Channel/ Festival në Porto Palermo/ Nis të premten me korin e Himarës dhe Marsela Cibukajn
12/07 19:46
Top Channel/ Ekspozitë e projektuesve italianë, detajet e dizajnit nga vendi fqinjë
11/07 20:56
Top Channel/ Shitet piktura e Ibrahim Kodrës/ Veprat e reja që u prezantuan në “ArtKand”
10/07 19:51
Top Channel/ Festivali i kitarës/ Rikthehet pas edicionit të vjetshëm online për shkak të pandemisë
09/07 19:48
Top Channel/ Kënga napolitane në Durrës/ Grupi “Il Calimma” përfshiu Shqipërinë në turin botëror
08/07 18:46
Top Channel/ Festival i filmit të shkurtër/ Organizohet në Korçë me 31 pjesëmarrës nga e gjithë bota
08/07 12:36
Top Channel/ Shuhet poeti Petrit Ruka/ Humb betejën me sëmundjen e rëndë në moshën 67-vjeçare
06/07 12:45
Top Channel/ Turistë të përgjuar/ Ekspozita, një udhëtim në turizmin gjatë komunizmit
05/07 19:55