Top News – Donte ‘kokën’ e Vuçiçit! / Paralajmërimi erdhi nga Europol. Kush është ‘vrasësi’…?
22/01/2022 13:39

Lideri i klanit Kavac, Radoje Zvicer, që ka qenë në arrati që prej shkurtit të vitit të kaluar, kishte si qëllim të vriste presidentin serb, Aleksander Vucic. Informacioni u bë i ditur nga ministri i brendshëm serb, Aleksander Vulin, i cili tha se policia serbe ishte njoftuar për këtë nga Europoli. Radoje Zvicer ëhstë një nga njerëzit me më shumë ndikim në botën e krimit, vitet e shkuara. Ai njihet si lider i klanit Kavac, që është i lidhur me trafik droge, vrasje dhe shumë krime të tjera. Ai u qëllua madje vitin e shkuar, në mes të ditës, ndërsa po bënte vrap afër apartamentit të tij në Kiev. Dy agresorë qëlluan drejt tij me dhjetëra plumba, pesë prej të cilëve e goditën. Bashkëshortja e tij, Tamara, doli nga apartamenti dhe i qëlloi ata, duke i ndaluar ti jepnin fund atij. Falë saj pra, Zvicer është ende gjallë. Sulmi ndaj Zvicer, besohet se ishte porositur nga një tjetër grup rival serb. Sipas Vulin, serbia tashmë ka lëshuar një fletarrest për Zvicer dhe po punon për kapjen e tij dhe të bashkëpunëtorëve të tjerë. “Nëse Radoje Zvicer ka mbledhur dhe organizuar këtë grup, apo organizatë kriminale, për të vrarë Vuçiçin me mendjen e tij apo nëse ka marrë urdhër nga lideri i tij politik, do ta tregojë hetimi”, tha Vulin.

Top News- Serbia merr ‘bekimin’ e SHBA/Deklarata e ambasadorit Christofer Hill në Beograd
23/05 17:28
Top News-Zbardhet vrasja me eksploziv e shqiptarit/Aleks Rrapo u ekzekutua 8 vite më parë në Greqi
23/05 12:59
Top News – Pensionet e shqiptarëve në Greqi / Rifillojnë bisedimet, krijohet komisioni teknik
23/05 12:26
Top News- Një autostradë mes për mes Malit të Zi/Projekti që mund të çojë në falimentimin e vendit
22/05 14:50
Top News- Lija e majmunit, në kufi me Shqipërinë/Rasti i parë në Greqi, turisti dërgohet në urgjencë
22/05 13:14
Top News- SHBA mesazh të prerë Serbisë/‘Mos bëni krahasime mes Ukrainës dhe Kosovës!’
22/05 13:09
Top News- Kush do t’i marrë 100 avionët F-35! / Greqia dhe Turqia në garë për të sunduar rajonin
21/05 19:36
Top News-Greqia nuk harron, Meta jashtë axhendës/Ministri Dendias në Tiranë për një mision Ballkanik
21/05 17:42
Top News-9 vjet të tjera burg për Gruevskin / Shembi për hakmarrje godinën e një biznesmeni
20/05 18:34
Top News- Gjermania e do Kosovën në NATO/Si po punon Berlini për anëtarësimin e vendit fqinj
20/05 17:58
Top News- Shitja e shtëpive për një euro / Në Itali është krijuar një ‘Amerikë e Vogël’
20/05 17:20
Top Channel/ Abazovic në PE: Ballkani Perëndimor mund të bëhet Ukraina e re brenda disa vitesh!
20/05 15:26
Top News – BE, ultimatum Serbisë / Michel në Beograd: Vendosni sanksione mbi Rusinë!
20/05 12:52
Top News – Alarmet e rreme për bomba në rajon / Kush është organizata që fshihet pas tyre…?
20/05 11:43
Top News – Serbia, ‘Bjellorusia’ e Ballkanit / Kurti në SHBA: Nuk ka rrugë tjetër veç njohjes
20/05 11:20
Top News- Shqiptari në vrasjen e studentes greke/ Kërkon mëshirë, Apeli e dënon me burg përjetë
20/05 10:44
Top Channel/ ”Kurti: Krahasimi që Putini i bën Kosovës me Ukrainën, është injorancë”!
19/05 15:16
Top News – Scholz kërkon Ballkanin në BE / Ukraina në Bashkimin Evropian, padrejtësi për rajonin!
19/05 12:30
Top News – Makth kërcënimesh me bomba / Serbia: Identifikuam shtetet, ja kush janë fajtorët
19/05 11:38
Top News – Aksidentohet autobusi nga Kosova / 20 të plagosur në Austri, zjarrfikësit në vendngjarje
19/05 11:12