Top News-2 mijë euro shoferëve në Athinë/U bllokuan për orë të tëra në dëborë
26/01/2022 10:58

Athina dhe disa zona të tjera në Greqi janë pushtuar ditët e fundit nga temperaturat e ulëta, të cuilar janë shoqëruar me reshje të shumta dëbore. Si pasojë e kësaj disa zona kanë paraqitur problem në disa akse rrugore, ku bopra ka bllokuar automjetet në rrugë. Vendi më problematik raportohet të jetë Athina, ku nga kaosi I krijaur ka dhënë dorëheqjen drejtori i kompanisë koncesionare, Vassilis Chalkias. Ky i fundit dha dorëhejen pasi u ndje në faj për shkak të mos menaxhimit të mirë të situatës së krijuar në vend. Përreth 1200 automjete u bllokuan në dëborë me fëmijë e të moshuar, të cilët për orë të tëra mbetën pa ngrënë e pa pirë të bllokuar në rrugë. Mediat greke shkruajnë se imazhet shoferët e bllokuar dhe të braktisur në mes të dëborës ishte një arsyet e rëndësishme të dorëheqjes së drejtorit të kompanisë koncasionare. Kështu u vendos që qytetarët grekë që mbetën aty t'u jepet 2000 euro shpërblim. Kompania u detyrua fillimisht, paraditen e së martës, të pranonte kërkesën e kryeministrit Kyriakos Mitsotakis për dëmshpërblim prej 2000 euro për çdo shofer që vuajti për orë të tëra në rrugë.

Top News-Kokainë në paketat me cigare në Itali/8 të arrestuar, mes grupit kriminal dhe një italian
26/05 21:56
Top News- Greqia ka frikë, dërgon letër në OKB/‘Turqia na ka kërcënuar me luftë për ishujt Egje’
26/05 21:52
Top News- Serbët kërkojnë shpërbërjen e Bosnjës/Britania paralajmëron për kthim në ‘kohë të errëta’
26/05 17:49
Top News – Përballja për kufirin detar në Hagë/Asi nën mëngë i Greqisë, a është gati Shqipëria
26/05 14:42
Top News – NATO me sytë nga Ballkani / Pas luftës në Ukrainë, shqetësim për paqen në rajon
26/05 12:49
Top News – Nga shkëndijat deri te miqësia… / Kur Vuçiç mbronte Ramën nga kritikat e Kurtit…
26/05 12:08
Top News – Gjermania do qëndrojë në Kosovë / Vazhdon misionin ushtarak në kuadër të KFOR-it
26/05 11:33
Top Channel/Vucic, ftesë Abazovicit:”Bashkohuni me “Ballkanin e Hapur”!
25/05 22:18
Top News – Vuçiç fton Abazoviç në ‘Open Balkan’ / Takohen në Davos: Të gatshëm për bashkëpunim
25/05 13:22
Top News – Kurti dhe Vuçiç, përballje në Davos / Në të njëjtin panel në Forumin Ekonomik Botëror
25/05 12:44
Top News- Serbia merr ‘bekimin’ e SHBA/Deklarata e ambasadorit Christofer Hill në Beograd
23/05 17:28
Top News-Zbardhet vrasja me eksploziv e shqiptarit/Aleks Rrapo u ekzekutua 8 vite më parë në Greqi
23/05 12:59
Top News – Pensionet e shqiptarëve në Greqi / Rifillojnë bisedimet, krijohet komisioni teknik
23/05 12:26
Top News- Një autostradë mes për mes Malit të Zi/Projekti që mund të çojë në falimentimin e vendit
22/05 14:50
Top News- Lija e majmunit, në kufi me Shqipërinë/Rasti i parë në Greqi, turisti dërgohet në urgjencë
22/05 13:14
Top News- SHBA mesazh të prerë Serbisë/‘Mos bëni krahasime mes Ukrainës dhe Kosovës!’
22/05 13:09
Top News- Kush do t’i marrë 100 avionët F-35! / Greqia dhe Turqia në garë për të sunduar rajonin
21/05 19:36
Top News-Greqia nuk harron, Meta jashtë axhendës/Ministri Dendias në Tiranë për një mision Ballkanik
21/05 17:42
Top News-9 vjet të tjera burg për Gruevskin / Shembi për hakmarrje godinën e një biznesmeni
20/05 18:34
Top News- Gjermania e do Kosovën në NATO/Si po punon Berlini për anëtarësimin e vendit fqinj
20/05 17:58