Top Channel/ Vrasja e 20 vjecares në Greqi, mediat “identifikojnë” tre shqiptarë!
17/06/2021 14:40

Gazeta greke Ta Nea pretendon se rrethi i të dyshuarve për vrasjen e 20 vjecares britanike Caroline Crouch, është ngushtuar. E përditëshmja flet për tre shqiptarë tek të cilët po fokusohen hetimet e policisë. Drejtuesit e grupit hetimor kanë qenë në kontakt me të paktën 100 persona,e kanë në duar rreth 25 dëshmi nga oficerë policie, fqinj, të afërm dhe miq të ciftit si dhe njerëz të tjerë që mund të dinë çfarë ndodhi mëngjesin e 11 majit, thuhet në shkrim. Përpos kësaj janë kërkuar të dhëna krahasuese nga 10-15 grabitje të ngjashme në Atikë, si dhe lëvizjet e të paktën 20-30 kriminelëve grekë, shqiptarë, gjeorgjianë, disa prej të cilëve janë liruar kohët e fundit, me fokus tek individë të veçantë, e sidomos tre të huaj me origjinë shqiptare që mund të jenë përfshirë në grabitje, të cilët tashmë janë zhdukur. Vjedhja në banesën e viktimës, nga e cila nuk mbeti asnjë gjurmë, e ka lodhur shumë policinë greke. Mjaft pyetje rrethojnë këtë moment duke nisur nga fakti që grabitësit ishin kujdsur shumë të mos kapeshin nga kamerat, por nuk kishin marrë me vete as edhe ngjitës apo litarë për goditjen e tyre; ata iu drejtuan nga ana tjeter me kujdes të jashtëzakonshëm kutisë së Monopolit që përmbante 11.500 euro në një raft me libra e lodra, pa hedhur në tokë asnjë objekt të vetëm sic ndodh zakonisht në vjedhje të tilla.

Top News-Aksidenti tragjik në Kroaci/E hëna shpallet ditë zie kombëtare në Kosovë
25/07 20:01
Top News – Kryeministri Kurti në Kroaci/ Viziton të lënduarit në aksidentin tragjik
25/07 17:24
Top Channel/ Aksidenti tragjik me 10 viktima në Kroaci, pamjet nga vendngjarja
25/07 14:50
Top News – Çantat e drogës e thika në shpinë/Greqi, vihen në pranga dy shqiptarë
25/07 14:00
Top Channel/ Deputetja shqiptare në Kroaci: Dyshohet se shoferi i autobusit ishte në gjumë
25/07 13:50
Top Channel/ Ambasadori i Kosovës në spitalin kroat, jep detaje për TCH: 10 viktima, 8 janë rëndë
25/07 12:34
Top Channel/ Aksidenti tragjik në Kroaci: Shoferi dhe nëntë pasagjerë kosovarë kanë vdekur
25/07 12:22
Top News-Aksident tragjik në Kroaci/ Përplaset autobusi nga Kosova, 10 viktima
25/07 11:57
Top News – Temperaturë, dhimbje koke e të vjella/ Viroza e re në qarkullim, kalo-nuk është delta
24/07 14:40
Top News – Medalja e parë për Kosovën/ Distria krasniqi niset drejt finales në Tokyo 2020
24/07 14:24
Top Channel/ Haga lë Thacin në paraburgim, i refuzohet kërkesa për mbrojtje në liri!
24/07 13:43
Top Channel/ Nga “pushteti në pushtet”, LSDM dhe BDI garojnë bashkë në zgjedhjet lokale
24/07 12:11
Top News – ‘Fundoset’ presidenti serb/ Kreu i një grupi kriminal tregon lidhjet me Vuçiçin
23/07 20:44
Top Channel/ Vaksinimi, e vetmja zgjidhje.Presidentja & Kryeministri i përgjigjet grekëve protestues
23/07 19:58
Top News – Mafiozi serb Belivuk akuza për Vuçiç/‘Ka kërkuar mbështetje dhe favore nga ne’
23/07 14:01
Top News – Nëse dikush njeh Kosovën… Vuçiç kërcënon: Ne nisim fushatën e çnjohjeve
22/07 20:15
Top Channel/ Kush po e minon dialogun? “Viktima” Vuçiç lëshon kërcënimin e fortë për Kosovën
22/07 17:46
Top News – 350 kg kokainë në portin e Pireut/Ishte fshehur në një konteiner me kafe
22/07 15:56
Top News-Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Kundërshtohet vaksinimi i adoleshentëve në Athinë
22/07 13:02
Top Channel/ Kundër vaksinimit me detyrim në Greqi, 2500 qytetarë në protesta
21/07 19:00