Top Channel/ Vrasja e 20 vjecares, gjeorgjiani i arrestuar: Më torturuan që të pranoja krimin!
23/06/2021 11:40

Dyshimet fillestare mbi vrasjen e 20 vjecares Caroline Crouch, bazuar në dëshmitë që jepte bashkëshorti i saj, rënduan mbi një bandë grabitësish gjeorgjianë. Një shtetas nga Gjeorgjia u arrestua në valën e hamendësive policore që ushqenin pretendimet e pilotit 32 vjecar, i cili rezultoi të ishte vetë vrasësi it ë shoqes. I ndaluari tani pretendon se është torturuar nga policët grekë në burg. “Unë kam qenë i lidhur në një karrige për katër ditë. Jam rrahur shumë keq nga policia, më merreshin mendtë dhe kur njëri prej tyre ishte i lodhur, vazhdonte tjetri. Ata nuk më pyetën për asgjë, thjesht më thanë të rrëfeja se e vrava unë vajzën. Unë nuk e dija për cilën vajzë po flisnin, ndërkohë ‘Ata më bërtisnin ‘Ti e vrave atë’”, u ankua gjeorgjiani që po mbahet ne burgun e Koridhalosë. “ Më vonë mësova se atë e kishte vrarë burri i saj ndërsa unë u akuzova për vjedhje. Nuk kam lidhje me asnjë grabitje. problemi im i vetëm është që kisha dokumente të rreme”, është shprehur ai. Autoritetet greke reaguan ndaj këtyre pretendimeve duke thënë se gjeorgjiani ishte kapur ndërsa tentonte të largohej nga vendi përmes pikës së kalimit kufitar Kipon. Sipas tyre, u zbulua seka prova kundër tij për përfshirjen e një rast grabitjeje kundër një çifti të moshuar, në shtëpinë e tyre në Pikermi. Ato sqarojnë se për këtë arsye, ai dhe u ndalua nga policia, por nuk komentojnë sakaq mbi pretendimet e tij për keqtrajtim.

Top Channel/ Astrazeneca e pranuar në 119 shtete, Sinovac përdoret në 30 vende
25/07 20:27
Top News-Nuk e mori seriozisht koronavirusin/Ndërron jetë amerikani që refuzoi të vaksinohej
25/07 19:59
Top News – Tajfuni godet Kinën Lindore/Vetëm pak ditë pas kaosit nga përmbytjet
25/07 18:55
Top News – Francezët vërsulën në protestë/Kundër vendimit për certifikatën e vaksinimit
25/07 18:55
Top News – ‘Joe Biden i paaftë për punë’/ Ish-mjeku i shtëpisë të bardhë deklarat të forta
25/07 17:36
Top News-Rikthehen përmbytjet në Belgjikë/ Autoritetet belge paralajmërojnë mot të keq
25/07 12:49
Top News – Serial killeri i lojërave flirtuese/Fotot provokuese të viktimave e daljet televizive
25/07 11:58
Top News-Rrëshqitje dheu në Indi/ Rritet bilanci, shkon në 136 numri i viktimave
25/07 11:04
Top News – Zjarre masive në Californi/ Digjen sipërfaqë të mëdha toke dhe shumë banesa
25/07 11:04
Top News – Varianti Delta në Australi/ Masat kufizuese, qytetarët ngrihen në protestë
25/07 11:03
Top Channel/ Shkëndija zjarri në bord, me një lëvizje fotografi shpëton avionin!
25/07 10:22
Top Channel/ Laguna në Argjentinë bëhet rozë për një arsye “të tmerrshme”!
25/07 09:22
Top Channel/ Las Vegasi “ndalon” barin: “Po na merr ujin, hiqeni”!
25/07 09:21
Top Channel/ Demonstratë në Romë kundër pasaportës së detyruar të vaksinës
24/07 21:04
Top Channel/ Përpjekje ajrore kundër zjarreve masive në Nevada, SHBA
24/07 21:04
Top Channel/ Përleshje dramatike në Paris kundër pasaportës së vaksinës
24/07 21:03
Top Channel/ Rusia dërgon 88 ton ndihma për Kubën me urdhër të Putin
24/07 21:02
Top News – Temperatura ndëshkuese… SHBA para një tjetër vale të nxehti
24/07 17:43
Top News – Miku i mirë në ditë të vështirë/ Rusia ndihmon Kubën pas protestave antiqeveritare
24/07 17:15
Top News – Rrufetë pas përvëlimit/ Shi, breshër dhe erë e fortë në Britani
24/07 17:14