Top Channel/ Vogëlushja guximtare: 9 vjeçarja përleshet me tre burra që deshën ta rrëmbejnë!
03/07/2021 17:19

Në vajzë 9 vjecare në Angli luftoi fort dhe arriti t`i shkëputet nga duart tre burrave që deshën ta rrëmbenin nga një park lojrash. Policia është vënë në ndjekje të tre të dyshuarve të ngjarjes së rëndë në Blackley, në veri të Manchesterit. Ajo e ka zbardhur tashmë dinamikën e incidentit: burrat janë afruar dhe e kanë kapur vogëlushen e cila luftoi me ta, duke i goditur me shqelma e pastaj arriti t`ia mbathë dhe të japë alarmin. Menjëherë forcat e rendit dërguan patrullat në zonë, por personat ishin larguar me shpejtësi. Nga sa pohuan burime policore, dy prej tyre kanë qenë të bardhë, ndërsa një tjetër ishte me racë mikse. Që të tre mbanin veshje te errëta dhe i kishin fytyrat të mbuluara. “ Ky është një incident tejet shqetësues, dhe është lehtësim i madh që fëmija arriti të shpëtojë. Do të doja ta siguroja komunitetin tonë se po bëjmë c`është e mundur që t`i kapim këta tre individe, ndaj dhe i kemi shtuar patrullat në zonë gjatë kohës që zhvillojmë hetimin tonë”, tha zëdhënësja e policisë, Louise Edwards,e cila kërkoi dhe ndihmën e publikut për informacione mbi të dyshuarit.

Top News/ Frika e Putin, pas revoltës së Prigozhin shefi i Kremlinit kontroll ushtrisë
21/06 23:30
Top News/ Izraeli breshëri raketash drejt Gazës dhe Libanit, tensionohet situata në rajon
21/06 23:00
Top News/ Rriten tensionet në Lindjen e Mesme, Izraeli aktivizon artilerinë kundër Hezbollah
21/06 22:30
Top News/ Izraeli tërheq ushtrinë nga Gaza, Katari ende shpresë për armëpushim
21/06 21:57
Top Channel/ Greqia në alarm për zjarret, 64 vatra brenda një dite
21/06 21:24
Top Channel/ Ethet e debatit Trump-Biden! Pak ditë nga përballja mes dy kandidatëve për president
21/06 19:57
Top Channel/ Sondazhet tronditin Sunak! Parashikohet humbje e rëndë për konservatorët
21/06 19:56
Top Channel/ Aksident në Greqi! Makina del nga rruga dhe përplas motorin që drejtohej nga shqiptari
21/06 19:45
Top News/ ‘Grushti i shtetit’ në Mal të Zi/ Përfundon gjykimi për ish-kryeparlamentarin Mandiç
21/06 18:52
Top Channel/ Befason Trump: Green Card për të gjithë të huajt që diplomohen në SHBA!
21/06 14:01
Top Channel/ Borrell takohet me krerët e Ballkanit Perëndimor: “Duam një Europë më të bashkuar”!
21/06 13:49
Top News/ SHBA dhe Kina, bisedime bërthamore / Të parat në pesë vite, në ‘sfond’ Tajvani
21/06 13:35
Top Channel/ 52 gradë në Mekë, mbi 1000 vdekje gjatë Haxhit: “Të paregjistruarit i braktisën”!
21/06 13:32
Top News/ Patriot e NASAMS me urgjencë në Kiev /SHBA furnizon Ukrainën me raketa të mbrojtjes ajrore
21/06 13:22
Top News/ I nxehti vret qindra njerëz…Miliona të tjerë po përvëlohen në të gjithë botën
21/06 13:21
Top News/ SHBA e zhgënjyer nga Izraeli / ’Netanyahu, irritues’, reagon Shtëpia e Bardhë
21/06 13:18
Top News/ Erë lufte në kufirin mes Koreve / Sërish të shtëna, ushtarët e Veriut hyjnë në Jug
21/06 13:13
Top News/ Furi dronësh ukrainas mbi Rusi / 100 kamikazë gjatë natës, të paktën një viktimë
21/06 13:13
Top News/ Zjarret marrin pesë jetë njerëzish / Turqi, digjen fshatrat në juglindje, 44 të plagosur
21/06 12:22
Top News/ Putin kërcënon Korenë e Jugut: Mos guxoni të armatosni Ukrainën, një gabim i madh!
21/06 12:09