Top Channel/ Veshi xhinse, 17 vjecarja vritet brutalisht nga xhaxhallarët!
27/07/2021 18:29

Raportet e vajzave dhe grave të reja të sulmuara brutalisht nga anëtarët e familjes së tyre kanë mbushur së fundi titujt e lajmeve në Indi. Incidentet gjithashtu kanë vënë në qendër të vëmendjes faktin sesa të pasigurta janë femrat edhe brenda shtëpisë në këtë vend. Javën e kaluar, 17-vjeçarja Neha Paswan dyshohet se është rrahur për vdekje nga anëtarët e familjes së saj në shtetin verior të Uttar Pradesh. Faji i vetëm i adoleshentes ishte se i pëlqente të vishte xhinse. Nëna e saj, Shakuntala Devi Paswan, i tha BBC-së se adoleshentja ishte rrahur me shkopinj nga gjyshi dhe xhaxhallarët e saj deri sa kishte dhënë shpirt pas një zënke që shpërtheu lidhur me rrobat që kishte veshur. “Atë ditë, kishte mbajtur agjërim. Në mbrëmje veshi një palë xhinse dhe kreu ritualet e saj. Kur gjyshërit dhe xhaxhallarët e kundërshtuan veshjen e saj, Neha u përgjigj se xhinset ishin bërë për t'u veshur dhe do ta vishte ", tha nëna e tronditur, që shton se sherri u përshkllëzua duke përfunduar në dhunë të skajshme. Katër persona kanë përfunduar në pranga për ngjarjen e rëndë, ndërsa disa të dyshuar të tjerë janë shpallur në kërkim.

Top News – Magji dhe ngjyra… / Festivali Ndërkombëtar i Tangos, fiton çifti argjentinas
26/09 12:03
Top Channel/Treni del nga shinat, tre të vdekur e shumë të plagosur në SHBA
26/09 11:59
Top News – Të rrisësh një piton në shtëpi / Mjeshtrat sauditë bëjnë edhe më shumë se kaq…
26/09 11:56
Top News – Shtëpitë e printuara në 3D / Zgjidhja për krizën e strehimit në Kaliforni
26/09 11:55
Top Channel/ Gjermania në ankth, sot zgjedhjet: Kush do të pasojë Angela Merkelin?
26/09 11:17
Top Channel/ “Të bashkëpunojmë kundër armiqve”, Mitsotakis flet në OKB për marrëdhëniet me Turqinë
26/09 10:58
Top Channel/ Flota e apokalipsit të filmit legjendar “Road Fury” del në shitje në Australi
25/09 21:49
Top Channel/ Palestinezët mblidhen në funeralin e të riut të vrarë nga ushtria izraelite
25/09 21:48
Top Channel/ Shefja e Huawei mbërrin në Kinë pas marrëveshjes me SHBA
25/09 21:48
Top Channel/ Gjermania voton të dielën/Socialdemokratët janë në avantazh, por nuk bëjnë dot shumicën
25/09 19:23
Top Channel/ Referendum në Zvicër, a do lejohen martesat e së njëjtës gjini?
25/09 19:13
Top Channel/ Makinë bombë, pallatit presidencial/ Somali, shpërthimi vret rojet dhe kalimtarët
25/09 19:11
Top Channel/ Vullkani Cumbre Vieja vijon të frikësojë, evakuohen më shumë njerëz
25/09 19:09
Top Channel/Talebanët, varje në litar/4 persona varen në shesh të Heratit me akuzën se janë rrëmbyes
25/09 19:07
Top News – Po bëhet më i ‘aftë’/ Covidi po përhapet nëpërmjet ajrit
25/09 18:31
Top News – Sulm me bombë në Afganistan/ Goditet një bazë e talibanëve, plagosen edhe civilë
25/09 17:17
Top News – Samiti i Shtëpisë së Bardhë/ Biden pret liderët e Japonisë, Indisë dhe Australisë
25/09 17:16
Top News – Meghan kryqëzohet nga rrjeti/ Shkak bëhet kostumi me vlerë 10.000 dollarë
25/09 17:15
Top News-Emigrantët zhvendosen në strehë/ Biden merr përgjegjësi për trajtimin e tyre
25/09 15:45
Top News – Shpërthejnë protesta në Spanjë/ Kundërshtojnë arrestimin e ish-presidentit katalanas
25/09 15:40