Top Channel/ Veliaj, Iftar për Ramazan! Takimi me besimtarë, krerët e komunitetit dhe diplomatë
30/03/2023 16:12

Me rastin e muajit të Shenjtë të Ramazanit, kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj shtroi mbrëmjen e djeshme një darkë Iftari për besimtarët dhe krerët e komunitetit mysliman, diplomatë, deputetë dhe anëtarë të Këshillit Bashkiak të Tiranës. Në fjalën e tij, Veliaj tha se muaji i Ramazanit është një muaj i veçantë, që i bën të gjithë më të dashur dhe më pozitivë me njëri-tjetrin. “Ndonjëherë pyes veten, a mund të kishim çdo muaj Ramazan? E besoj se secili prej nesh mund ta marrë këtë vendim, për t’u sjellë çdo muaj me shenjtërinë që na dikton koha Ramazanit. Kështu do të kishim një qytet, një shoqëri, një vend edhe më të begatë, më të bekuar, një shoqëri edhe më të dashur, me njerëz më tolerantë. Ndaj, uroj që çdo ditë e këtij qyteti, çdo ditë e kësaj shoqërie, çdo ditë e jetës sonë, të jetë një ditë që jetohet me këtë zell, me këtë përkushtim, me këtë çiltërsi, e me këtë dinjitet”, tha Veliaj.

Top Channel/ Në pritje të Vangjush Dakos, mbulohet hyrja e Drejtorisë së Policisë Tiranë
06/06 18:18
Top News – Me 17 mijë euro të padeklaruara me vete/ Procedohet penalisht 34-vjeçari në Vlorë
06/06 17:21
Top News – Publikimi i tezave të matures / Kushi: Inskenim që nuk cenon meritokracinë e notës
06/06 17:09
Top News – I dhanë lekë sekretares së MSH/ Administratorin e shpëton mosha, inxhinieri në burg
06/06 16:28
Top News – Si veprojnë vrasësit me pagesë në Shqipëri?
06/06 16:04
Top News – Kapet hajduti serial i biçikletave, vidhte në rrugë e garazhe
06/06 15:57
Top Channel/ Autor i 7 vjedhjeve, arrestohet 31-vjeçari në Tiranë
06/06 15:54
Top Channel/ Me shpejtësi skëterrë në unazën lindore Farkë-TEG, policia “djeg” 9 shoferë
06/06 15:24
Top Channel/ Hetimi i SPAK tek Shëndetësia! Prokurorët pyesin edhe shefen e ISHP Silva Bino
06/06 15:15
Top News – Turi i falënderimit në Baldushk e Petrelë/ Veliaj-Mirënjohje atyre që na besuan
06/06 15:14
Top News – Artizani i tritoli mohon akuzat/ ‘Minat m’i kanë lënë në oborr, s’janë të miat’
06/06 15:09
Top News – Doza kanabisi e kokaine për turistët, arrestohen 3 persona
06/06 15:02
Top News – Silva Bino paraqitet në SPAK / Thirret si person në dijeni për një tender nën hetim
06/06 14:57
Top News – Escobar dhe Lajçak ‘azil’ në Kosovë / Vazhdojnë takimet me përfaqësuesit politikë
06/06 14:33
Top Channel/ Me shpejtësi deri në 170 km/h, pezullohen nëntë leje drejtimi në Tiranë
06/06 14:32
Top News – Me dyfishin e shpejtësisë së lejuar, Poliscan kap shkelësit e natës
06/06 14:29
Top Channel/ Vodhi “Range Rover-in” në Lungomare, momenti kur autori shoqërohet në polici
06/06 13:53
Top News- Vota e të burgosurve vlen / Ndryshon rezultati, por jo fituesi në Rrogozhinë
06/06 13:46
Top News – Grabiti Range Roverin e lënë ndezur, arratia e të riut përfundon shpejt
06/06 13:40
Top Channel/ Nëna e tre fëmijëve luftë me vdekjen, bashkëshorti që e plagosi në Korçë në arrati
06/06 13:35