Top Channel/ Vdes në aksident vajza në Tiranë, në një javë policia gjobit qindra drejtues mjetesh
07/02/2023 21:34

Ndërron jetë një vajëzë e cila u përplas me makinë nga një 23 vjacar në tiranë në rrugën zhan dark. ngjarja ka ndodhru rreth orës 16 të ditës së martë. Ndërkohë policia e kryeqytetit ka kryer kontrolle te shtuara në të gjitha akset rrugore. Gjatë javës që lamë pas 21 shtetas janë arrestuar për drejtim automjeti, në gjendje të dehur ose pa leje drejtimi. 78 leje drejtimi janë pezulluar, për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit. Janë ndëshkuar me masë administrative 406 drejtues mjetesh, për përdorim të celularit gjatë drejtimit të mjeteve. 324 drejtues mjetesh janë ndëshkuar për mosdhënie përparësie këmbësorëve, në vija të bardha. 324 drejtues mjetesh janë ndëshkuar për mosvendosje të rripit të sigurimit. Janë vendosur 259 masa administrative, për mosvendosje të kaskës mbrojtëse dhe mospërdorim të jelekëve fosforeshent, nga drejtuesit e motomjeteve.

Top Channel/ Kandidatët e Alibeaj. Të hënën skadon afati për regjistrimin në zgjedhje
24/03 22:34
Top News – 13 muaj që nga nisja e luftës/ Mbi 169 mijë ushtarë rusë të vrarë në Ukrainë
24/03 22:06
Top News – Braverman takohet me Çuçin/ ‘Shqiptarët kanë dhënë kontribut të rëndësishëm në Angli’
24/03 21:57
Top News – Një forcë ajrore e vetme, katër vende skandinave nënshkruajnë marrëveshjen
24/03 21:57
Top News – ‘Keqardhje për Listën Srpska’, vendet e QUINT-it, për zgjedhjet e 23 prillit
24/03 21:50
Top News – Aksident rrugor në aksin Tiranë-Lezhë, dy automjete përplasen me njëra-tjetrën
24/03 21:32
Top News – ‘Akuza qesharake e pa bazë’ / Manjani për hetimet e inceneratorëve nga SPAK
24/03 21:09
Top News – Ambasada amerikane apel për zgjedhjet: Zbatoni rekomandimet, ofroni kandidatë të pastër
24/03 21:06
Top News – Rusia frikë për pushtim tokësor!/ Moska blindon kufijtë me barriera kundër tankeve
24/03 21:03
Top News – Debate te grupi i Alibeaj/ Deputetët të përçarë për kandidimet në zgjedhje
24/03 21:03
Top Channel/ Qëllohet drejt makinës në ecje/ Lëvizte nga Tirana në Lezhë, disa persona në polici
24/03 20:45
Top News – A do arrestohej Putin në Ballkan!/ Si përgjigjen Kroacia dhe Serbia
24/03 20:44
Top Channel/ Gratë që agjërojnë/ Besimtarja e cila mban Ramazan që 12 vjeç
24/03 19:52
Top News – Alibeaj, dy emra për Tiranën/ Bejko e Godole në garën për t’u kandiduar
24/03 19:50
Top News – Serbët kërkojnë arrestimin e Vuçiç/ Protestuesit me simbole ruse dhe kundër NATO
24/03 19:50
Top Channel/ Qepë drejt Kosovës/ Rritet çmimi në rajon. Shtohet eksporti nga Shqipëria
24/03 19:49
Top Channel/ Anulimi i marrëveshjes së patentave! Autoriteti i konkurrencës: Tregu do monitorohet
24/03 19:48
Top News – ‘Thaçi ishte Zelenski i Kosovës’/ Rama- Shpresoj mos të kenë të njëjtin fat
24/03 19:21
Top News – Hailey Bieber kërcënohet me vdekje/ Selena Gomez u bën thirrje fansave
24/03 18:04
Top News – ‘Serbët mos t’i harrojnë bombardimet’/ Ambasadori amerikan zemëron Kosovën
24/03 18:04