Top Channel/ Ushtarët ukrainas të dëshpëruar, “ Këtu do të plasë keq”!
22/04/2021 12:14

Ushtarët ukrainas në vijën e frontit, janë pushtuar nga pesimizmi. Përpjekjet për zgjidhje diplomatike të kriës, pak jehonë kanë mes plumbave dhe frikës në terren. Këto do të kemi luftë frontale, gjerat duket sikur drejt asaj po shkojnë, thonë ushtarët, mjaft prej të cilëve janë pak më shumë se 20 vjec. Pozicionet tona janë shumë pranë me Donjeckun. Nëse armiku kalon në ofensivë, ne jemi të parët që do të goditemi. U bënë tetë vjet që përpiqen ta zgjidhin këtë konflikt në rrugë diplomatike, por pa asnjë rezultat. Njerëzit po vdesin dhe ne nuk do të mund t`i mbajmë përgjithmonë pozicionet tona duke shpresuar se Rusia do të zbutet. Ne nuk jemi përgatitur për ofensivë, ne po mbajmë linjat tona në mbrojtje e po vëzhgojmë armikun. Detyra jonë kryesore është ta monitorojmë, të shohim veprimet dhe lëvizjet e tij. por pala tjeter na provokon vazhdimisht me zjarr artilerie.

Top News – Shqiptarët që do udhëtojnë në Itali/ Urdhri, nuk përfitojnë të gjithë të vaksinuarit
13/05 21:56
Top News – Britania, vendimi kundër Shqipërisë/ ‘Vend me rrezik të lartë për pastrim parash’
13/05 21:54
Top News – Negociatat që përçajnë fqinjët/ Ndërhyn Greqia, do ishte katastrofë në rajon
13/05 21:52
Top Channel/ Palestinezët kryejnë lutjet e Bajramit në xhaminë Al-Aqsa në Jeruzalem – Pa koment
13/05 20:39
Top Channel/ Mbreti i Arabisë Saudite dhe Princi i Kurorës kryejnë lutjet e Bajramit – Pa koment
13/05 20:39
Top Channel/ Izrael, përleshje mes banorëve në qytetin e përzier arabo-hebre, Lod – Pa koment
13/05 20:38
Top Channel/ Lutjet e ditës së Bajramit në qytetin e shenjtë të Mekës – Pa koment
13/05 20:37
Top Channel/ Policia shpërndan me forcë demonstruesit, në vijim të protestave anti-qeveritare në Kolumbi
13/05 20:37
Top Channel/ SHBA, mungesat e karburantit sjellin radhë të gjata për furnizim në Virginia
13/05 20:36
Top Channel/ Konflikti Izrael-Palestinë/ Qytetet nën shiun e bombardimeve nga të dyja palët
13/05 19:57
Top News – Një biletë për në ‘Askund’/ Kompania tundon australianët me spektakël nga avioni
13/05 18:43
Top News – ‘Bisha e Bosnjes’/ Radovan karaxhiç, në një burg në Britani
13/05 18:42
Top News – Vaksina anti covid/ Prekin ciklin menstrual, efekt anësor i padëmshëm
13/05 17:11
Top News – KFOR e UNMIK ikin nga Kosova/ Vuçiç paralajmëron-vendim i një prej fuqive të mëdha
13/05 17:10
Top News – Kina, Irani dhe Rusia/ Shkelësit më të mëdhenj të lirive fetare në botë
13/05 17:10
Top News – Izraeli përgatitet për luftë/ Dërgon trupa në kufi me gazën, mobilizon rezervistët
13/05 15:38
Top News – Përplasen avionët në ajër/ Kolorado, shpëtojnë të gjithë për mrekulli
13/05 13:28
Top News – Pinguinët gay në Londër/ Dy çiftet e femrave, në pritje të të vegjëlve
13/05 13:27
Top News – Elon Musk bën një hap prapa / Tesla zgjedh ambientin, para Bitcoin-it
13/05 13:08
Top News – U godit nga sulmi kibernetik/ Gazsjellësi më i madh amerikan rifillon punën
13/05 12:45